Pożegnanie Al. Leszka Gzelli – Honorowego Członka RC Lublin-Centrum

ROTARY Lublin Pogrzeb Al Leszka Gzelli A

ROTARY Lublin Pogrzeb Al Leszka Gzelli B

We wtorek 26 marca 2024 r. na cm. katolickim przy ul. Lipowej w Lublinie odbył się pogrzeb naszego Kolegi Śp. Alojzego Leszka Gzelli. Pogrzeb odbywał się z pełnym ceremoniałem wojskowym. W uroczystościach pogrzebowych wzięli m.in. udział; przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, kierownictwo Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Wojewódzkiej Bibblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, lubelscy bibliofile, działacze kultury. W ostatniej pożegnalnej drodze na miejsce wiecznego spoczynku licznie towarzyszyli Leszkowi Jego przyjeciele, koledzy z lubelskich klubów rotariańskich. Wśród zgromadzonych można było m.in. dostrzedz Andrzeja Ludka, Dariusza Matosiuka. W imieniu rotarian pożegnał zmarłego Prezydent RC Lublin Andrzej Kurowski. Wspomnienie o harcerskiej i szaroszeregowej działalności Druha porucznika, harcmistrza Leszka Gzelli wygłosił nasz kolega klubowy Stanisław Dąbrowski.

SJD

Zdjęcia: Iwona Burdzanowska