Uroczyste spotkanie przed Świętami Wielkanocnymi

W dniu 15 marca 2024 odbyło się uroczyste przedświąteczne zebranie Rotary Club Lublin Centrum

Święta Wielkanocne to najważniejsze święta chrześcijan i jednocześnie wielka tradycja społeczna. Stąd też tradycyjnie – kto mógł - spotkaliśmy się w naszej klubowej społeczności rotariańskiej, aby „zatrzymać się” na chwilę w tym rozpędzonym świecie, oddać się refleksji wielkanocnej i dzieląc się symbolicznym jajkiem przekazać sobie dobre jednoczące słowo.

Naszym rotariańskim tematem przewodnim jest w bieżącym roku  23/24 „Create hope  in the world” (Nieśmy nadzieję…). Znakomicie wpisuje się ono w filozoficzne przesłanie tych świąt zwycięstwa światła nad siłami ciemności; zwycięstwa radości życia nad  smutkiem i cierpieniem.

Niech każdy z nas  znajdzie w sobie  tyle wiary i siły, aby optymistyczne i sprawcze światło zagościło w naszych sercach na trwałe i abyśmy mogli skutecznie obdarować nim naszych bliskich i wszystkich tych, których otaczamy opieką w ramach naszych rotariańskich projektów humanitarnych.

ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT!

Prezydent Rotary Club Lublin Centrum