Rotary współtwórcą nowego szpitala w Drohobyczu (Ukraina)

Nowy szpital  rehabilitacyjny im. Jana Pawła II w Drohobyczu (Ukraina), który powstał w wyniku międzynarodowej  współpracy ludzi dobrej woli  został uroczyście  otwarty i poświęcony.  Jednostka powstała w wyniku  inicjatywy i tytanicznej pracy organizacyjno-logistycznej naszych partnerów:  lubelskiego Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenia Solidarności Globalnej pod roboczym kierownictwem ks. Mieczysława Puzewicza.  Ks. Puzewicz  zaprosił do  współpracy gospodarcze i społeczne podmioty lubelskie . Rotary Club Lublin Centrum odpowiedział niezwłocznie i konkretnie. Zainteresowaliśmy  przedmiotowym projektem francuskie kluby Rotary z D-1640 (Normadia) oraz naszych partnerów humanitarnych ze Szwajcarii.  Razem ufundowaliśmy niezbędną windę szpitalną (projekt inkorporowany „Winda dobrej Nadziei”) oraz trzy transporty łóżek i wyposażenia pomieszczeń szpitalnych.

W uroczystości wzięli udział tamtejszy bp Jarosław Pryriz ,  bp lubelski Adam Bab, Zbigniew Czmuda – Prezydent Nominat Rotary Club Lublin Centrum oraz  przedstawiciele firm biorących udział w realizacji projektu.

Prezydent Rotary Club Lublin Centrum

Mateo Karczmarczuk

PS.

Placówka, którą zarządza Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej ma służyć osobom,  potrzebującym  rehabilitacji wskutek odniesionych ran, czy też wskutek wieku, czy chorób. Jest to trzykondygnacyjny obiekt przeznaczony dla ponad 100 pacjentów. Potrzebna jest również pomoc dla kadry placówki. Trzeba pamiętać, że same mury i łóżka nie działają. Potrzebni są ludzie. W tym kontekście potrzebne będzie także wsparcie dla tych, którzy służą cierpiącym. Chcemy wspierać te potrzeby i reagować na wyzwania. Z pewnością otworzy się jeszcze wiele pól tej współpracy. Przedmiotowa uroczystość w Drohobyczu poprzedziła spotkania młodych, realizowane w Ukrainie przez lubelski wolontariat. Od 15 marca Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie Solidarności Globalnej z Lublina będą tam organizować III Forum Młodzieży.

ROTARY Lublin Drohobycz A

ROTARY Lublin Drohobycz B

ROTARY Lublin Drohobycz C

ROTARY Lublin Drohobycz D

ROTARY Lublin Drohobycz E

ROTARY Lublin Drohobycz F

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo