Razem z Carsbad Hi-Noon Rotary Club dla Schroniska Pokoju

ROTARY LUBLIN Brzuchowice A Carlsbad RC

16 luty 2024

W nawiązaniu do mojej wcześniejszej informacji o nawiązaniu kontaktów  z  Carlsbad Hi-Noon Rotary Club z Kalifornii w USA, a w konsekwencji  ich gotowości do wzięcia udziału w jednym z naszych projektów humanitarnych,   chciałbym niniejszym potwierdzić, że zapowiedzi zmaterializowały się.

Nasi nowi partnerzy zainteresowali się najbardziej naszym  Rotary Peace Shelter  (Rotariańskie Schronisko Pokoju) w Brzuchowicach i na bieżącą pomoc mieszkającym tam ludziom przeznaczyli 2.000,- USD (1.975,- po odliczeniu prowizji bankowej).  Złożyło się znakomicie, bo akurat otrzymaliśmy z Brzuchowic  gorącą prośbę o pomoc w doposażeniu obiektu w bardzo potrzebne sprzęty.

Ze względu na bombardowania infrastruktury krytycznej i częste przerwy w dostawie prądu, w tej sytuacji zasilanie elektryczne tego domu odbywa się głównie ze źródeł akumulatorowych. W związku z tym  energooszczędne urządzenia i oświetlenie stają się dobrem pierwszej potrzeby.  Dotyczy to także detektorów czadu i gazu. Dzieci, które tam mieszkają, muszą się uczyć (podobnie jak ich młode matki), dlatego urządzenia dydaktyczne (laptop, drukarka, głośniki itp.) stały się równie ważne jak chleb.  Zepsuł się  jedyny w tym dużym budynku odkurzacz. Dzięki pomocy Carlsbad Hi-Noon Rotary Club mogliśmy  wszystkie te rzeczy zakupić, zorganizować transport i wysłać.

Wszystkie zakupione przedmioty są oznaczone trwałymi naklejkami z logo Carlsbad Hi-Noon Rotary Club i Rotary Club Lublin-Centrum.

Wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Przekazaliśmy przedmioty, które będą im służyć przez długi czas. Miejmy nadzieję, że również w przyszłych pokojowych warunkach.

Zakupiliśmy następujące rzeczy:

1. Detektory alarmu gazowego (2) i detektory tlenku węgla (2).

2. Energooszczędne lampy sufitowe LED z ciepłym światłem 18 W (8).

3. Energooszczędne lampy sufitowe LED (8) z ciepłym światłem 12 W.

4. Energooszczędne lampy sufitowe 24 W (2).

5. Energooszczędny odkurzacz do dużych powierzchni z pojemnikiem wielokrotnego użytku.

6. Baterie zlewozmywakowe z wysoką wylewką (do dużych naczyń gastronomicznych) 2

7. Przedłużacze elektryczne z wyłącznikiem na 3 gniazda na 3 m (3) i jeden na 5 m.

8. Laptop do pracy edukacyjnej.

9. Laptop z drukarką do pracy edukacyjnej.

10. Głośniki (2 szt.) do zakupionego wcześniej projektora do pracy edukacyjnej z dziećmi.

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym pożytecznym przedsięwzięciu. Dziękuję Włodkowi Nepelakowi, który zawiózł te rzeczy na Ukrainę swoim samochodem, a wcześniej niektóre z nich zakupił i przechował. Dziękuję Krzysztofowi Brogowskiemu, który wyszukał na rynku atrakcyjne urządzenia w dobrej cenie (komputer, drukarka, odkurzacz), wydrukował naklejki z emblematami RC, a z własnych zasobów ofiarował  dwa profesjonalne głośniki. Dziękuję serdecznie Jackowi Woźniakowi, który skompletował cały asortyment elektryczny, a całość transportu zgromadził u siebie w firmie.

Create hope in the world!

Prezydent Rotary Club Lublin Centrum

Mateo Karczmarczuk

ROTARY LUBLIN Brzuchowice B

ROTARY LUBLIN Brzuchowice C

ROTARY LUBLIN Brzuchowice D

ROTARY LUBLIN Brzuchowice E

ROTARY LUBLIN Brzuchowice F

ROTARY LUBLIN Brzuchowice G

ROTARY LUBLIN Brzuchowice H

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo