Rotaract Club Lublin-Centrum. Charter Day Ceremony

Mamy nowy młodzieżowy klub rotariański „Rotaract Club Lublin Centrum”! W dniu 22 stycznia 2024 odbyła się w zabytkowych wnętrzach  Trybunału Koronnego  na Starym Mieście w Lublinie uroczystość zagnieżdżenia tego Klubu (tradycyjna nomenklatura rotariańska); w międzynarodowych relacjach  nazywana  zwykle „Charter Day Ceremony”. Kartę czarterową (Charter Card) – oficjalny dokument potwierdzający rejestrację Klubu przez Rotary International  w One Rotary Center  w Evanston (USA) z podpisem Prezydenta Rotary International – Gordona R. McInally  z kontrasygnatą  Gubernatora Dystryktu 2232 Polska Marka Wcisło został  wręczony pierwszej Prezydent Rotaract Club Lublin-Centrum -   Hani Wieczorek- przez obecnych  na uroczystości:  Gubernatora Marka Wcisło i szefową struktur rotaractorskich w Dystrykcie 2231 – Jagodę Zmarz. Imponująca jest liczba członków założycieli (charter members) – bo 21. Wszyscy oni otrzymali specjalne „Diploma of Recognition” z poświadczeniem, że są członkami założycielami i z gratulacjami podpisane przez DG Marka Wcisło i Prezydenta klubu sponsorującego – RC Lublin Centrum – Mateo Karczmarczuka. Ponadto Mateo wręczył Prezydent Hani Wieczorek insygnia klubowe tj. dzwonek ceremonialny i takowąż  „prezydencką” zawieszkę na szyję z logo RI i Rotaract.  Po tym Hania rozpoczęła swoje pierwsze oficjalne zebranie używając tych insygniów i wygłosiła swój pierwszy speech.

Obok podziękowań i słów satysfakcji podkreśliła, że młodzi nie czekali z założonymi rękami i już po pierwszym spotkaniu preorientacyjnym  w październiku 2023 nastąpiło dynamiczne działanie. Wzięli  oni m.in. udział w głośnej, społecznej akcji humanitarnej „Szlachetna paczka” i za zebrane 14.000,- zł pomogli 12 potrzebującym rodzinom.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wszystkich  lubelskich Rotary Clubs.  Asystent Gubernatora prof. dr Darek Matosiuk reprezentował jednocześnie RC Lublin Stare Miasto. Był obecny Prezydent RC Lublin Andrzej Kurowski, a sekretarz tego Klubu Bartosz Saulski – dawny Rotaractor – podzielił się swoimi doświadczeniami i sprezentował szereg pamiątkowych gadżetów jakie pozostały mu po jego działalności w Rotaract.  Było miło, uroczyście i obiecująco. Po uroczystości nowi Rotaractorzy udali się na swoje „narodzinowe” spotkanie integracyjne. 

Miejscem spotkań Rotaract Club Lublin Centrum jest współpracująca z RC sponsorującym Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Kanclerz tej uczelni  -  Jacek Lis – był także gorąco witanym gościem uroczystości.

Prezydent Rotary Club Lublin-Centrum

Mateo Karczmarczuk

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony A

Audience listening to Mateo's  introduction

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony B

President Mateo opening the ceremony

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony C

DG Marek Wcisło  Hands over the Charter Card to  Hania. President of Rotaract

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony D

President Hania Wieczorek with received Charter Card

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony E

Two Presidents. Hania and Mateo with DG 2231 Marek Wcisło

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony F

President of Rotaract Club Hania Wieczorek with received bell and neck chain

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony G

Hania and Mateo with President RC Lublin A. Kurowski and Bartosz – former Rotaractor

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony H

Rotaract Club charter members

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony I

Rotaract Club charter members

 

ROTARY LUBLIN Charter Day Ceremony J

Rotaract charter mwmbers with receivet Diplomas of Recognition and pins.

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo