Opłatek w RC Lublin-Centrum

Tradycyjne, uroczyste  doroczne spotkanie „opłatkowe”  przed świętami Bożego Narodzenia naszego Rotary Club Lublin-Centrum miało miejsce 18 grudnia 2023 w hotelu Hampton by Hilton w Lublinie.

Była okazja do wspólnej refleksji o przyjaźni, miłości i posłannictwie rotariańskim. Łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia świąteczne dzieląc się jednocześnie  tymi życzeniami  ze wszystkimi ludźmi na świecie, którzy potrzebują naszej pomocy; a w tym  adresatami naszych projektów humanitarnych. Była to też okazja do nieformalnych przyjacielskich rozmów przy świątecznym stole z typowo świątecznym menu kulinarnym;  z kolędami i choinką w tle.

Akcent liturgiczny zapewni  Dziekan Dekanatu Lubelskiego Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej  - nasz klubowy kolega ks. mirat Andrzej Łoś.

Gościem specjalnym  był dawno niewidziany  prof. dr hab. nauk medycznych  Stanisław Jabłonka – pierwszy Prezydent naszego Rotary Club, który po raz pierwszy w historii Polskiego Towarzystwa  Kardio-Torakochirurgów otrzymał tytuł Honorowego Prezesa tego Towarzystwa w uznaniu wybitnych, nowatorskich osiągnieć w dziedzinie torakochirurgii  i zasług dla polskiej medycyny. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Stanisława specjalne nasze klubowe wyróżnienie ”Dipoloma of Recognition”. Honorowymi gośćmi byli także członkowie Zarządu Rotaract Club Lublin-Centrum Hania Wieczorek, Ewa Tseraknowicz i Miłosz Sadurski oraz zaproszeni sympatycy naszego Klubu: Wojciech Bober i mec. Jakub Ostrowski.

Było miło, świątecznie; prawdziwie po rotariańsku.

Prezydent RC

ROTARY Lublin Oplatek A