Szlachetna paczka

Rotaract Club Lublin-Centrum

Szlachetna paczka

10 grudnia 2023 r.

Koleżanki i Koledzy

Miło mi poinformować, że nasz rodzący się  Rotaract Club Lublin-Centrum rozpoczął swoją działalność z dynamiką godną odnotowania. Jedną z inicjatyw jest włączenie się do ogólnopolskiej akcji przedświątecznej  Szlachetna paczka. Odnotowała  to nawet lokalna gazeta codzienna „Kurier Lubelski”. Dziewczyny:  Hania Wieczorek i Zuza Luchowska oraz  chłopcy: Mateusz Pastuszko i Miłosz Sadurski wiodą tu prym i skutecznie angażują innych. Świetnie  spisuje się tu nasz kolega klubowy Darek Jedlina jako opiekun  Rotaract Clubu  pomagając stworzyć odpowiednie warunki do tego, aby inicjatywy tych młodych ludzi mogły się zmaterializować. Wielkie dzięki Darku za Twoją służbę!. Rodziny - adresaci szlachetnej paczki zostały wybrane i paczki są kompletowane. Pomóżmy – kto może – tym młodym ludziom dokładając do paczki coś od siebie 

Chciałbym jednocześnie dodać, że procedura rejestracji Rotaract Club’u Lublin-Centrum w Rotary International została rozpoczęta. Wszystkie dokumenty certyfikacyjne ( Rotaract Governance Documents) zostały przygotowane, a New Rotaract Club Application wypełniona i podpisana (łącznie z podpisem Gubernatora D-2231) oraz wysłana do RI.  Karta czarterowa powinna być gotowa  na początku stycznia.  Jak już pisałem , „Charter Celebration Day” planujemy na dzień 22 stycznia 2024.

Prezydent RC

Mateo Karczmarczuk

 

ROTARY Lublin Szlachetna paczka

9 grudnia 2023

 

Młode, ale wielkie serca.

Nastolatkowie z Lublina przygotują paczki dla potrzebujących

Dzięki tym młodym ludziom dziesięć rodzin z Lublina będzie mogło godnie spędzić święta. Nastolatkowie, którzy podkreślają, że ich misją jest niesienie dobra, przygotują Szlachetne Paczki dla najbardziej potrzebujących.

Licealiści i studenci z Lublina, należący do organizacji Rotary International, działający pod nazwą Rotaract Lublin to grupa młodych osób, które jak podkreślają, chcą pomagać innym. W związku z chęcią niesienia dobra grupa zdecydowała się na zorganizowanie paczek dla 10 rodzin z naszego miasta. Nastolatkowie wraz z opiekunkami Polskiego Czerwonego Krzyża wybrali najbardziej potrzebujące starsze osoby oraz rodziny, które w tym roku zgłosiły się do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka.

- Zbliżają się święta i dużo osób potrzebuję pomocy, by móc godnie je spędzić. Zebraliśmy kasę od tych, którzy chcieli nam pomóc i wybraliśmy dziesięć rodzin, których sytuacja życiowa jest naprawdę trudna. Paczkę kompletujemy np. dla 90-letniej pani, która jest samotna i nie posiada żadnej rodziny, wybraliśmy też pana chorującego na raka trzustki, matki samodzielnie wychowujące dzieci oraz kilka rodzin, które muszą utrzymać się za kilkaset złotych miesięcznie - wyjaśnia Hanna Wieczorek, jedna z osób odpowiedzialnych za projekt.

Poza Hanią za projekt odpowiedzialni są także: Mateusz Pastuszko, Hanna Zawadzka, Miłosz Sadurski i Zuzanna Luchowska. W zbiórkę zaangażowały się także lokalne szkoły, które pomogły w zbieraniu żywności oraz środków czystości. W akcji udział wzięło XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego oraz I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie.

- Czas na skompletowanie wszystkich paczek mamy do końca następnego tygodnia i nie mamy wyboru, musimy dać radę. Czasem ciężko jest pogodzić szkołę z pomaganiem innym, jednak uważam, że warto jest poświęcić np. lepszą ocenę w zamian za świadomość, że pomogło się potrzebującym. Głęboko wierzę, że całe dobro, które dajemy do nas wraca - dodaje Hania.

Organizatorzy podkreślają, że akcje pomocowe będą prowadzone także po świętach. Każdy, kto chciałby wesprzeć nastolatków w ich działaniach, może skontaktować się z opiekunem grupy pod numerem telefonu: 601 272 625.

Adrianna Romanek

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo