Rotaract - aktualności i plany

29 listopad 2023. Nasz podopieczny młodzieżowy Rotaract Club Lublin-Centrum w organizacji dynamicznie kontynuuje założone przedsięwzięcia. Trzy osoby, które wyłoniły się przez swoją aktywność jako robocze kierownictwo Klubu: Hania Wieczorek (spiritus movens), Hania Zawadzka i Ala Adamczyk wzięły udział w miniony weekend w Zimowej Konferencji Dystryktalnej Rotaractu we Wrocławiu , który to udział zasponsorowaliśmy jako Rotary Club “Matka” kwotą 2 tys. zł. Relacja Hani Wieczorek z tej Konferencji poniżej. W czwartek kolejne zebranie Klubu w WSPA, gdzie będą dyskutowane proponowane pierwsze przedsięwzięcia programowe. Dzisiaj pozyskaliśmy nowego „rotaractorskiego” sojusznika Międzynarodowe Liceum PADEREWSKI. W międzyczasie rozpoczynamy procedurę rejestracji Klubu w Rotary International poprzez przygotowanie dość skomplikowanego „Rotaract Club Certification Form”, którego akceptacja w RI wraz z innymi formalnościami zajmie kilka tygodni. Zakładam, że 22 stycznia 2024 podczas zaplanowanej wizyty Gubernatora Dystryktu 2231 Marka Wcisło w RC Lublin-Centrum będziemy mogli zorganizować oficjalny Charter Celebration (uroczystość wręczenia Karty Klubu).
Prezydent RC
Mateo Karczmarczuk

Dzień dobry,
W imieniu wszystkich uczestników Konferencji Zimowej RAC z naszego klubu (Hanna Zawadzka, Alicja Adamczyk, Hanna Wieczorek), pragnę przekazać, że spotkanie we Wrocławiu przebiegło sukcesywnie, a zarówno my jak i pozostali nowo dołączeni członkowie doświadczyliśmy inspirującej atmosfery zrzeszenia Rotaracrt.
Główna część konferencji odbyła się w sobotę 25 listopada i obejmowała wszystkie ważne aspekty działania w organizacji wliczając procedury dla nowo powstałych klubów, sprawy finansowe jednostek działających i inne elementy prawomocne. Jako reprezentantki klubu Rotaract Lublin nabyłyśmy niezbędną wiedzę do prowadzenia organizacji i jej formalizację. Jedynym punktem agendy, który nie mógł się odbyć były wybory nowego przewodniczącego DRR z powodu braku dostępnych kandydatów. Nie mniej jednak, aspekt ten w żaden sposób nie zaburzył przebiegu spotkania, które ostatecznie zakończyło się sukcesem.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 30 osób, w tym oficerowie klubów Warszawa Victory, Warszawa Chopin, Kraków Wawel, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin i klubu goszczącego Rotaract Wrocław z Małgosią Tarkowską na czele (gratulacje dla Małgosi za wspaniałą organizację czasu spędzonego w cudownym mieście nad Odrą).
Cały zjazd obejmował również elementy integracyjne takie jak wspólne zabawy i gry miejskie, które przebiegły w miłej atmosferze i duchu wspólnoty Rotaractu. Poznanie tylu cudownych ludzi z tak wielu miejsc uświadczyło nas w przekonaniu, że dobro jak najbardziej jest obecne we współczesnym świecie, a zarówno Rotary jak i Rotaract są jego nośnikami. Obecni Rotaraktorzy nieustannie promują bezinteresowną pomoc dla innych, do której również nasza jednostka będzie zachęcać młodych ludzi.
Ogromne podziękowania dla wszystkich obecnych na walnym zgromadzeniu klubów za tak ciepłe przyjęcie nowo powstałej grupy inicjatywnej z Lublina oraz wprowadzenie w działalność Rotaractu. Nabyta wiedza i doświadczenie pomoże nam w prowadzeniu jednostki i szerzeniu głównej domeny Rotary. Pragniemy również podziękować naszym sponsorom Rotary Lublin Centrum za możliwość udziału w spotkaniu we Wrocławiu i za wspieranie naszego klubu pod każdym względem. Dziękujemy!

Hania Wieczorek

ROTARY Lublin Wroclaw A

ROTARY Lublin Wroclaw B

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo