Powstaje lubelski Klub Rotaract Lublin Centrum

Słowo ciałem się stało. Powstaje lubelski Klub Rotaract Lublin Centrum – młodzieżowa forma działalności rotariańskiej.

Data 23 października  2023 przechodzi do historii Rotary jako dzień zagnieżdżenia tego Klubu. Odbyło się właśnie wspólne zebranie RC Lublin Centrum i grupy  młodzieży z różnych środowisk zainteresowanych działalnością w ramach Rotary. Nasze zaproszenie (po preorientacji w różnych środowiskach) przyjęło  dużo, bo 26 osób młodych osób, które stanowią grupę inicjatywną Rotaract Club.  

Zaproszenie przyjęła i była obecna Beata Stepaniuk Kuśmierzak – Wiceprezydent Miasta Lublin i jednocześnie szefowa  genialnego projektu „Lublin Europejską Stolicą Młodzieży 2023” i podzieliła się swoją inspirująca refleksją na temat współpracy z młodymi ludźmi. Był też obecny  Jupes - nasz student z Tajwanu, którzy jest gościem naszego Klubu przez okres jednego roku w ramach programu Rotary Youth Exchange. Syntetyczną monografię Rotary International przedstawił Prezydent RC – Mateo Karczmarczuk. Jagoda Zmarz – Szefowa Komitetu Rotaract Dystryktu 2231 (Rotaract Kraków) oraz Fabian Jarząb – Past Prezydent Rotaract Club Warszawa zdefiniowali  istotę Rotaractu  i podzielili się swoimi doświadczeniami z działalności praktycznej.

Prezydentem Grupy Inicjatywnej  została wybrana Hania Wieczorek – uczestniczka programu RYE do USA z ramienia naszego Klubu w roku ubiegłym.  Opiekunami tego powstającego Rotaract Club z ramienia RC Lublin Centrum zostali: Dariusz Jedlina, Włodek Nepelak oraz Patrycja i Kuba Wieczorkowie.

Po zakończeniu spotkania, w kuluarach, dało się wyczuć duże zainteresowanie  problematyką i determinację do działania. To dobry prognostyk na przyszłość. To też jest jednocześnie duże wyzwanie dla Rotary Club Lublin Centrum jako opiekuna tej  powstającej młodzieżowej jednostki. Zdajemy sobie sprawę z tego i jesteśmy przekonani, że damy radę.

Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować wszystkim, których praca zaowocowała przedmiotowym zebraniem. Szczególnie serdecznie dziękuję Hani Wieczorek, której pasja rotariańska wyraźnie udzieliła się uczestnikom spotkania. Będziemy informować Koleżanki i Kolegów o dalszych poczynaniach tego  zainicjowanego dzisiaj projektu.

Prezydent RC

Mateo Karczmarczuk

Foto: Kris Brogowski

Rotaract 2923 B

Rotaract 2923 D

Rotaract 2923 A

Rotaract 2923 C

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo