Informacja z zebrania RC 02.10.2023

Program wczorajszego zebrania naszego Klubu był niezwykle bogaty.

1.      Nasze grono powiększyło się o nowego Rotarianina. Jest nim Dariusz Jedlina – biznesmen i społecznik. Prezes Izby Przemysłowo Handlowej w Lublinie, Prezes Zarządu „JEDLINA” spółka z o.o. Hotel i Restauracja JEDLINA. Prezes Zarządu PAG spółka z o.o. Ubezpieczenia.  Współtwórca Centrum Inicjatyw Społecznych i inicjator  wielu przedsięwzięć miedzy innymi konkursu fotograficznego "Ach, Lublin, jak pięknie!" z udziałem ponad 2000 prac. Dzięki temu przedsięwzięciu wydano albumy o Lubelszczyźnie, materiały multimedialne, film promocyjny oraz zorganizowano pięciodniową prezentację regionu lubelskiego w Parlamencie Europejskim w Brukseli.  Dla młodzieży założył Centrum Inicjatyw Młodzieżowych, które połączyło ponad 200 młodych osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. CIM zajmowało się działalnością dla dzieci i młodzieży. Utworzył także Młodzieżową Radę Miasta w Lublinie. Osobami wprowadzającymi Darka Jedlinę byli Mirek Orłowski i Jurek Kargol.

2.      W następnym punkcie zebrania było bardzo międzynarodowo. Jesteśmy w końcu Rotary International. Guest speakerem była Hania Wieczorek – uczestniczka programu Rotary Youth Exchange – Long Term, która z  rekomendacji naszego Rotary Club Lublin Centrum spędziła ubiegły rok rotariański 2022/2023 w USA będąc gościem RC Nogales w stanie Arizona. Hania obszernie poinformowała o programie pobytu, wrażeniach, nauce, zwyczajach amerykańskich w tym stanie, nawiązanych kontaktach z młodymi ludźmi z całego świata. Wniosek nasuwa się jeden – uczestnictwo w tej wymianie to szkoła życia i samodzielności, skuteczna  okazja do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego i przyjaźnie, które będą procentowały przez całe życie. Tutaj chcę dodać, że obecnie w ramach tego samego programu przebywa w USA w stanie Floryda nasz student – Nikola Wysmulski – wnuk Mirka Orłowskiego. We wczorajszym spotkaniu wziął także udział goszczący w bieżącym roku w naszym klubie student z Tajwanu – Jupes. Chien Wei Yuan wraz ze swoją „polską mamą” Olą Wysmulską,

3.      Celebra imieninowa. Na wczorajszym spotkaniu wszyscy byliśmy gośćmi solenizantów, którzy w tym dniu zorganizowali  (za znakomitym pośrednictwem  Mistrza Ceremonii – Jurka Kargola) swoją klubową uroczystość imieninową. Imieninowe święto obchodzili: Janusz Fronczyk, Bogdan Hornowski, Sławek Krucikowski, Jacek Woźniak i Julian Mahari. Solenizanci otrzymali specjalne rotariańskie adresy okolicznościowe „The Best Wishes and Thanks”, które dają początek nowej tradycji klubowej w zakresie sposobu upamiętniania ważnych okoliczności osobistych członków naszego RC. Było uroczyście, wesoło i smacznie.

4.      Zbyszek Jurkowski, nasz kolega klubowy kandydujący do Sejmu w wyborach 15.10.2023 poinformował o swojej, prowadzonej w imponującym stylu kampanii wyborczej. Rozdał materiały, ulotki i wyborcze upominki. Jesteśmy pod wrażeniem.

5.      W końcowej części zebrania Piotr Krawczyk i Krzysztof Brogowski, uczestniczy dystryktalnego seminarium Rotary Foundation w Kielcach, poinformowali o przebiegu seminarium i o zadaniach jakie z niego wynikają dla naszego Klubu. Wniosek zasadniczy: wszyscy musimy zwiększyć swoją aktywność na rzecz wpłat na Rotary Foundation, bo to  otwiera nam drzwi do finansowania projektów humanitarnych z tego źródła.

Prezydent RC

Mateo Karczmarczuk

1 DarekJedlinna przyjmuje czlonkostwo w Rotary

2 Hania Wieczorek

3 Powitanie Hani

4 W sercu Arizony

5 Z  przyjaciolmi z calego swiata

6 Zyczenia od Mistrza Ceremonii

7 The Best Wishes

8 Solenizanci przyjmuja zyczeia od Prezydennta RC

Foto- K. Brogowski

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo