Spotkanie Klubowe w 160. rocznicę Powstania Styczniowego

Nowy Staw 24 września 2023 r.

W niedzielę 24 września 2023 w Nowym Stawie gm. Niemce odbyło się spotkanie naszego Rotary Club. Był to nasz udział uroczystych obchodach 160. rocznicy Powstania Styczniowego 1863 r. To tutaj, 24 września 1863 r. miała miejsce jedna z bitew Powstania. Do wzięcia udziału w uroczystości zaprosił nas Prezydent RC Lublin Centrum Mateo Karczmarczuk. Miejsce znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie „leśnej chaty” Prezydenta, w której mieszka latem i była to znakomita okazja, aby mógł nas gościć u siebie.
Obok części oficjalnej przy mogile powstańczej, odbył się tłumny piknik na pobliskich błoniach. Można było spróbować polowej grochówki. Towarzystwa historyczne wykonały interesującą inscenizację potyczki między powstańcami, a wojskami rosyjskiego zaborcy. Między czasie uczestnikom serwowano, bigos i inne tego typu potrawy, kiełbaski z rożna itp. Była muzyka, a wieczorem zabawa ludowa. Był moment na refleksję o tym jak ważną i kruchą wartością jest pokój. Wspaniała okazja do towarzyskich spotkań i rozmów, do interesującego spędzenia niedzielnego popołudnia.
Po oficjalnych uroczystościach udaliśmy się do „chacjendy” Karczmarczuków, gdzie żona Mateo Barbara przygotowała kilka smacznych potraw i słodkości. Wspomógł ją Janusz Milanowski pokaźną porcją wędlin i Basia Orłowska swoim pysznym ciastem owocowym. Przy biesiadnym stole, a później przy ciepłym żarze płonącego ogniska było – jak przystało w gronie prawdziwych przyjaciół - miło, wesoło i do późnych godzin wieczornych. Szkoda tylko, że w spotkaniu uczestniczyło stosunkowo mało Rotarian, a warto było tam być.
MK+SJD

Spotkanie Klubowe w 160 rocznice Powstania Styczniowego A

Spotkanie Klubowe w 160 rocznice Powstania Styczniowego B

Spotkanie Klubowe w 160 rocznice Powstania Styczniowego C

Spotkanie Klubowe w 160 rocznice Powstania Styczniowego D

Spotkanie Klubowe w 160 rocznice Powstania Styczniowego E

 

 

 

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo