Rotary dla ukraińskich szpitali

Współpracując ściśle z klubami rotariańskimi z USA, Francji, Belgii, Anglii oraz RC Warszawa City wyposażyliśmy kompletnie oddział chirurgii w szpitalu polowym w Dubnej (Ukraina). W zestawie znalazły się takie rzeczy jak komplety narzędzi chirurgicznych, cyfrowy mobilny aparat RTG, stół operacyjny z pełnym oświetleniem, śródoperacyjny cyfrowy aparat RTG typu C-Arm, defibrylator, aparat anestezjologiczny i inne.

Szpital w Łucku (Ukraina) otrzymał cyfrowy aparat śródoperacyjny typu GArm i ambulans pogotowia ratunkowego. Oba szpitale otrzymały ołowianą odzież ochronną dla obsługi radiologicznej zrealizowaliśmy dostawy sprzętu medycznego. Szpitale oblężonego Chersonia otrzymały pomoc w zakresie produktów farmakologicznych i higienicznych. Na szczególną uwagę zasługuje tu współpraca z Klubami amerykańskimi ze stanu New Hampshire/Vermont, a zwłaszcza z Gubernatorem D7870 Johnem Bob, RC Oak Ridge Sunset z Tennessee, które wyłożyły większość z 96 tysięcy USD, jakie kosztował ten program nominalnie.
Odpowiedzialni za realizację programu: Mateo Karczmarczuk, Jerzy Kargol, Albert Czajka, Krzysztof Józefacki, Krzysztof Brogowski, Jacek Woźniak.

Rotary dla ukrainskich szpitali A

Rotary dla ukrainskich szpitali B