Przekazanie służby 2023

ROTARY Lublin Przekazanie sluzby 2023 A

W dniu 30 czerwca br, w ostatnim dniu roku rotariańskiego 22/23 odbyło się w hotelu Hampton by Hilton w Lublinie tradycyjne przekazanie służby nowej ekipie liderów, którzy będą kierować klubami Rotary w rozpoczynającym się roku 23/24. Ty razem w tej uroczystości uczestniczyły wspólnie dwa lubelskie kluby Rotary: RC Lublin Centrum i RC Lublin Stare Miasto. Spotkanie miało nieco odmienny charakter i przebieg niż w poprzednich latach. Po pierwsze mieliśmy znakomitych gości zagranicznych w osobach Carol Marcotte – Prezydent Rotary Club of Saco Bay  D-7780, Senior Professor  at University of  New England  oraz Prof. Alana Pfeiffer – ze stanu  Maine, USA. Z tym  właśnie Klubem zrealizowaliśmy pierwszą zasadniczą część naszego flagowego projektu „Peace Sheelter”. Był też PDG  Andrzej Ludek – Szef Dystryktalnego Komitetu Polska-Niemcy, oraz Asystent DG-2231 prof. dr Dariusz Matosiuk. Uroczystość prowadził Mateo Karczmarczuk, który jednocześnie – ze względu na obecność delegacji amerykańskiej - tłumaczył przebieg spotkania na język angielski

Mateo opracował i przedstawił też dorobek naszego Klubu w mijającym roku w formie prezentacji Power Point. Mnogość wymownych zdjęć na ekranie pozwoliła na uzmysłowienie,  tak sobie jak i gościom, jak bogaty w trwałe  inicjatywy humanitarne był to rok (o tym piszemy w oddzielnym sprawozdaniu). Mateo zilustrował zdjęciami także informację sprawozdawczą RC Lublin Stare Miasto.

Ustępujący Prezydent RC Lublin Centrum kol. Łukasz Walczak podziękował koleżankom i kolegom za wykonaną pracę w minionym roku, a wyróżniającym się rotarianom wręczył osobiste upominki. Rozpoczął od Mateo Karczmarczuka, który był pomysłodawcą i menedżerem większości zrealizowanych projektów. Upominki i podziękowania  otrzymali  następnie m.in. Albert Czajka, Jacek Woźniak,  Włodzimierz Nepelak, Mirosław Orłowski, Krzysztof Brogowski, Zbigniew Jurkowski, Janusz Milanowski , Piotr Krawczyk.

Następnie Lukasz Walczak przekazał insygnia Klubowe (łańcuch i dzwon) Mateo Karczmarczukowi - nowemu Prezydentowi naszego Rotary Club.  Równocześnie insygnia rotariańskie od Jadzi Tatary otrzymał  Andrzj Bondyra  - Nowy Prezydent RC Lublin Stare Miasto.

Nowi Prezydenci zadeklarowali kontynuowanie wzajemnej współpracy.

Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem, gdzie przyjacielskim rozmowom nie było końca.

Fotoreportaż z uroczystości przygotowali nasi klubowi Koledzy Krzysztof Brogowski i Jacek Telenga.

ROTARY Lublin Przekazanie sluzby 2023 B

ROTARY Lublin Przekazanie sluzby 2023 C