Festyn Edukacyjny - Pasje ludzi...

Festyn Ludzie z pasją 2023 A

Koleżanki i Koledzy
Byłem wczoraj na niezapomnianej imprezie, którą zorganizował po raz kolejny nasz klubowy kolega Zbyszek Jurkowski. To Festyn Edukacyjny – „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych”. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt organizacji hobbystycznych i ludzi o niezwykłych pasjach z całej polski i nie tylko: towarzystwa historyczne, pojazdy wojskowe z II wojny światowej (m.in czołgi Sherman), papa mobile, harley’owcy, baloniarze, żeglarze, ferrari, miłośnicy zwierząt, „morsy” lubelskie, pokazy dawnych walk, gastronomia i wiele, wiele innych. Całe śródmieście: od ul. 3-Maja do Teatru Osterwy było zajęte przez uczestników i dosłownie tysiące mieszkańców Lublina.
To zrobił nasz człowiek, Rotarianin!
Zbyszku, wielkie gratulacje.
Serdecznie pozdrawiam
Mateo

Festyn Ludzie z pasją 2023 BZbyszej Jurkowski w rozmowie z jednym ze sponsorów Festynu.

Festyn Ludzie z pasją 2023 C

Festyn Ludzie z pasją 2023 D

Festyn Ludzie z pasją 2023 E

Festyn Ludzie z pasją 2023 F

Lubelscy dziennikarze: Izabela Wlazłowska, Janusz Malinowski, Jacek Gallant, Stanisław Wojnarowicz prezentowali swoje aurtorskie książki.

Festyn Ludzie z pasją 2023 G

Festyn Ludzie z pasją 2023 H

Dzięki bardzo Mateo!
Zbyszkowi oczywiście należą się Wielkie Gratulacje!!!

A my tj.: Marek Wieczerzak, Wojtek Herman i ja, 10 czerwca byliśmy na Festiwalu Nalewek organizowanym rokrocznie przez RC Biała Podlaska.
Tym razem, impreza odbywała się w stylu „Bonanzy”, czyli kowbojskie kapelusze, dżinsy, wysokie buty, apaszki itp.
Było bogato, wesoło i sympatycznie.
Festiwalowemu Jury przewodniczył prof. Wawrzyniec Konarski i Krysia Janisz. Jak zwykle wystąpił Zespół „Chwilka” z doskonale przygotowanymi aranżacjami Irka.
Byli rotariańscy goście z Ukrainy, Warszawy, Krakowa i my z Lublina.
Wystawiliśmy do konkursu czternastoletnie, bardzo dobre nalewki Krzysia Józefackiego.
Niestety, nie „załapaliśmy się” do zwycięskiej trójki z osiemnastu wystawionych smaków. Zwyciężyła „Malinowa” z Ukrainy. Ale za naszą „Smorodiną” i „Tarniną” licznie głosowała publiczność.
Brawo i Dzięki Krzyś!

Jerzy Kargol