Wizyta RC 0f Oostende ter Streep

logo

W  dniach 20-21 listopada wizytę w naszym Klubie złożyła delegacja Rotary Club of Oostende ter Streep  (Ostenda) z Belgii. Nasi przyjaciele przyjechali do nas w „silnym” składzie: Wim Vermeire – Prezydent, Maarten Wuestenbergs – Prezydent Elect oraz dwaj Past Prezydenci:  Dirk Bruycker i Bernard Decorte.

Wizyta była odpowiedzią na naszą wizytę jaką w październiku tego roku złożyli w Ostendzie przedstawiciele naszego Klubu: Mateo Karczmarczuk i Włodek Nepelak.

Goście odwiedzili Lubelskie Hospicjum „Małego Księcia” w Lublinie, z którym Rotary Club prowadzi ścisłą współpracę w zakresie pomocy humanitarnej oraz Fundację „Arka” w Wojciechowie, którą założył członek naszego Klubu prof. Janusz Milanowski, a  gdzie mieszka aktualnie grupa około 30 osób niepełnosprawnych uchodźców ukraińskich. Nasi goście wsparli oba te projekty  kwotą po siedem tysięcy Euro każdy.

Ponadto Rotarianie z Ostendy zwiedzili miasto Lublin (wszyscy byli po raz pierwszy w Polsce) i wzięli udział w uroczystym zebraniu Rotary Club Lublin Centrum.  Wymieniliśmy się doświadczeniami. Atmosfera była cudownie przyjacielska, a rozmowy towarzyskie przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych.  Wszystko to rokuje perspektywę długoletniej współpracy bilateralnej. Bezpośrednim koordynatorem wizyty był Mateo Karczmarczuk.

Wizyta Belgow 1

Wizyta Belgow 2

Wizyta Belgow 3

Wizyta Belgow 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo