Rotariańskie „Zaduszki”

Jak każdego roku nie zapominamy o naszych klubowych Kolegach, których dusze rozpoczęły kosmiczną wędrówkę do bram niebios:

- Tadeusz Majewski

- Jacek Ossowski

- Wojciech Przybyłko

- Grzegorz Seidler

- Marcel Stefański

- Stanisław Moroniak

- Marek Suwała

- Kazimierz Kubik

- Jerzy Danilkiewicz

- Ryszard Piotrowicz

- Jerzy Karski

- Marek Żmigrodzki

ZADUSZKI A

31 października spotkaliśmy się na cm. przy ulicy zwanej niegdyś Aleją Lipową by wspomnieć ich ostatnie lata życia związane z działalnością rotariańską, zapalić w zadumie przemijającego czasu płomyki pamięci…

ZADUSZKI B

Przy okazji wspomogliśmy naszego klubowego Kolegę – radnego Zbyszka Jurkowskiego w szlachetnej Akcji Ratowania Zabytków Cmentarnych zapoczątkowanej w 1974 r. na warszawskich Powązkach przez Jerzego Waldorfa.

Zbyszek od wielu już lat bije rekordy w społeczne zbiórce datków na ten cel. W tym roku, w ciągu trzech dni zebrał aż 20.990 zł. Brawo!

ZADUSZKI C

ZADUSZKI D

ZADUSZKI E

Zbyszek Jurkowski z Stanisławem Santarkiem – inicjatorem lubelskiej Akcji Ratowania Zabytków Cmentarnych (od 1990 r.).

Foto: Zbigniew Jurkowski

Info: SJD