RC Lublin Centrum dla Ukrainy

UKRAINA pomoc

Szanowni Koledzy!

Informuje, ze nasz klub przed tygodniem objął patronatem ośrodek dla uchodźców w Krasnymstawie, działający w szkole społecznej przy ul. Odrodzenia 45. Jest to ośrodek krótkiego pobytu przeznaczony dla matek z dziećmi. Działa całkowicie w formule wolontariatu. Zorganizowała go dyrektorka szkoły pani Renata Zwolak. Do tej pory z pieniędzy klubowych zakupiliśmy tam na faktury pralkę automatyczną oraz ręczniki i czajniki elektryczne. Łącznie wydaliśmy na to 2350 zł. Wydane zostały także prywatne pieniądze, oczywiście w imieniu Klubu!

Nasze zaangażowanie dostrzegł i docenił klub Rotary Ter Streep Oostende z Belgii i po kilku wzajemnych kontaktach dzisiaj przekazał na nasze konto 5000 Euro dla ośrodka. Pieniądze te będziemy tam kierowali w czterech ratach. Zostaną przeznaczone na pomoc psychologiczną, zajęcia integracyjne z dziećmi oraz na paczki podróżne dla ok. 250 osób opuszczających ośrodek (ubrania, środki higieny, żywność, napoje, zabawki dla dzieci, itp.).

Przez ośrodek tygodniowo przewija się od 150 do 200 matek z dziećmi. Ośrodek będzie działał tak długo, jak będzie potrzebny. 

Za pomoc bieżącą dla ośrodka szczególnie dziękuję Włodkowi Nepelakowi i Łukaszowi Walczakowi oraz mojemu przyjacielowi Piotrowi Dańko. 

W niedzielę będę w ośrodku ponownie. Wieczorem wyślę do Kolegów relację z mojej wizyty.

Informuję ponadto, że we współpracy z Albertem Czajką i Włodkiem Nepelakiem (tłumaczenie) wysłałem do naszych zaprzyjaźnionych klubów na Ukrainie list solidarności.

Z rotariańskim powodzeniem

Grzegorz Wójcikowski

Lublin, 4 marzec 2022 r.

Bardzo dobra reakcja.....Super inicjatywa.

Ja skromnie mówiąc pod egidą Rotary i IPA [Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji] z Waldkiem Dziedzicem, który działa charytatywnie i chciałby przystąpić do Naszego Klubu, umieściliśmy kilkadziesiąt kobiet z dziećmi w kilku ośrodkach.

Mam kilka osób w domu i do dyspozycji duży dom w Płocku, oraz Jacka Wożniaka domek nad Piasecznem.

Np. Ośrodek w Garbowie z pełnym wyżywieniem bezterminowo.

Jerzy Kargol

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo