Prof. dr hab. n. med. Andrzej Czernikiewicz – guest speakerem 10 maja 2021 r.

Andrzej Czernikiewicz, prof. dr hab. n. med., profesor zwyczajny w Zakładzie Logopedii UMCS w Lublinie i wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, psychiatra i specjalista terapii środowiskowej. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, były kierownik Kliniki Psychiatrii UM w Białymstoku oraz Katedry i Kliniki Psychiatrii UM w Lublinie. Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Zjazdu Naukowego PTP w Lublinie. Twórca i pierwszy przewodniczący komitetu organizacyjnego Podlaskich Warsztatów Psychiatrycznych, przewodniczący Komitetu Naukowego Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych, współtwórca Lubelskich Spotkań Naukowych. Promotor 17 rozpraw doktorskich i opiekun dwu przewodów habilitacyjnych. Autor prawie dwustu publikacji naukowych, w tym kilku książek i rozdziałów w monografiach naukowych. Zapraszany jako wykładowca na uniwersytety w Ankarze, Brnie, Kapsztadzie i Sydney. Główne zainteresowania naukowe: zaburzenia językowe w psychozach (schizofazja), stany prepsychotyczne, psychoedukacja, psychiatria w filmie. Dziadek Jasia i Ani, znawca win (Cava), kibic FC Barcelona, fan Lionela Messiego.
Temat wystąpienia: „Pandemia - czy tylko Cowid-19, czy także depresja?”
Według komentarzy wielu kolegów klubowych, spotkanie z prof. Czernikiewiczem należało do jednych z najbardziej interesujących, tegorocznych spotkań klubowych.

SJD

FOTO Andrzej Czernikiewicz