XX-LECIE RC Kraków Wawel

To było wspaniałe XX-lecie RC Kraków Wawel – święto nie tylko Klubu ale całej zgromadzonej Braci Rotariańskiej. Pieczołowicie zorganizowany i perfekcyjnie wykonany program zachwycił zaproszonych uczestników Jubileuszu.

Świętowanie rozpoczęło się w piątek 09 czerwca wieczorem jazzowym przy kolacji nieopodal Rynku. Następnego dnia przed południem międzynarodowa grupa Rotarian niemiecko- ukraińsko- słowacko- polska pod przewodnictwem członków RC Kraków Wawel odbyła przejażdżkę statkiem po Wiśle podziwiając panoramę miasta przy smakołykach grilowych i zimnych napojach.

Wieczorem natomiast na scenie Teatru Słowackiego gdzie odbyły się główne uroczystości – Sesja Jubileuszowa. Klub RC Kraków Wawel zaprezentował swoją dwudziestoletnią historię, dokonania i plany na najbliższą przyszłość. Odznaczono także najbardziej zasłużonych dla ruchu rotariańskiego członków. Kluby goszczące złożyły życzenia, gratulacje i okolicznościowe upominki.
Jubileusz okraszono charytatywnym koncertem Orkiestry PSM II st. im. W. Żeleńskiego oraz uznanych w kraju i za granicą młodych muzyków .Po Podniesieniu Kurtyny Siemiradzkiego= zwieńczony został recitalem fortepianowym koreańskiej pianistki SoRyang , która wykonała znane utwory Chopina i Liszta.

Po oficjalnej części programu w Sali Lustrzanej odbył się bankiet połączony z aukcją charytatywną. Wypowiedziane sentencje, dźwięki pięknej muzyki , smak wysublimowanych potraw i przedniego wina na bankiecie pozostaną na długo w naszej pamięci.

Jacek Telenga

Jacek Wożniak