Misja do Francji

W dniach od 24 do 28 maja 6-osobowa grupa reprezentująca Rotary Club Lublin Centrum udała się do RC Chateau- Thierry D1670 we francuskiej Szampanii na zaproszenie Prezydenta Klubu Philippe Surowka. Oprócz naszego teamu w spotkaniu uczestniczyli Rotarianie z Holandii /3osoby/ i Niemiec /19 osób/. Inicjatorką i współorganizatorką spotkania była także Marguerite Szyc- Prezydent sekcji francuskiej komitetu Polska- Francja będąca jednocześnie Prezydentem Elektem.
Jej opieka od momentu odebrania grupy z lotniska w Bouwe i przyjacielskie przyjęcie jest bezcenna.
Następnego dnia wszyscy uczestnicy zostali powitani przez Prezydenta Philippe Surowka na spotkaniu zapoznawczym na Polu Golfowym Val Secret . Po aperitifie rozjechali się do Rotarian, którzy na czas pobytu gościli ich w swoich domach.
W piątek, 26 maja udaliśmy się na wycieczkę autokarową do oddalonego o ok .100 km miasta Provins wpisanego na listę Dziedzictwa Narodowego Unesco. Po zwiedzeniu murów i podziemi zjedliśmy lunch w restauracji Petit Ecu po czym wróciliśmy do kościoła Saint Crepin na wieczorny koncert chórów i instrumentów w wykonaniu młodych muzyków wyższej szkoły NKG Mosbach i Jean de la Fontaine świętując szesnastą rocznicę ich współpracy.
Cały sobotni dzień był naznaczony przyjażnią i współpracą Rotariańską . Przed południem popłynęliśmy statkiem z Silly la Poterie kanałami do rzeki Marny. W trakcie lunchu była sposobność do rozmów międzyklubowych na tematy podejmowanych działań , zaproszeń do współpracy.
Wieczorem natomiast odbyła się uroczysta Gala w Restauracji Lagon Bleu /Błękitna Laguna/, na której wystąpili Prezydenci wszystkich czterech Klubów Rotary prezentując swoje macierzyste Kluby, bieżące dokonania i programy na najbliższą przyszłość . Wymienili się proporczykami, biuletynami, suwenirami, wizytówkami. Ta część programu miała niezwykle podniosłą a także przyjacielską atmosferę po której nastąpiła część rozrywkowa w wykonaniu każdego z Klubów.
Nasz Klub zaprezentował dwie piosenki przy akompaniamencie gitary porywając całą salę do wspólnej biesiady.
Pożegnalne śniadanie dnia następnego zakończyło wizytę w RC Chateau – Thierry.
Do 31 maja kontynuowaliśmy we własnym zakresie zwiedzanie przepięknego Paryża, lecz jedno popołudnie byliśmy gośćmi Nicole Capoulade i Yvonne Kochańskiej - Prezydenta i sekretarza RC Paris Montmartre D 1660, które zgotowały nam przyjęcie orkiestrą grającą na werblach........., zwiedzaniem wzgórza oraz uroczystą kolacją. Była to przyjacielska wizyta, która zaowocowała wymianą doświadczeń , zaproszeniami do dalszej wspólpracy i odwiedzin.
Opracował
Jacek Telenga

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo