Charter Day RC Zamość Ordynacki

11 czerwca Zamość na chwilę stał się stolicą Dystryktu 2230. Często mówi się, że wraz z ważnymi wydarzeniami, centrum przenosi się w miejsca szkoleń, rocznic, charterowych spotkań, a tym razem trafiło do nas. Nic w tym dziwnego, bowiem to na ten dzień zaplanowano wręczenie certyfikatu Rotary International, a mogła tego dokonać tego jedynie Gubernator Dystryktu Barbara Pawlisz. Mieliśmy także przyjemność gościć u nas Past Gubernatorów oraz Gubernatorów Elekta D 2232 Białoruś Ukraina – Gienadija Kroiczyka i Nominata D 2232 Białoruś Ukraina – Sergieja Zawadzkiego. Przybyło wielu Prezydentów polskich klubów i liczna grupa gości z Ukrainy. Doceniamy to szczególnie, bo jedyną nagrodą za odległości jakie musieli pokonać, było spotkanie przyjaznego Zamościa, nowych Rotarian i naszych gości z innych klubów (RC Lublin Centrum reprezentowali: Jacek Woźniak i Jerzy Kargol – przyp. SD). Uroczystość uświetnił koncert orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Wydarzenie to miało miejsce w gościnnych progach Szkoły, w dawnym kościele zespołu klasztornego klarysek. Wieczorem odbyło się spotkanie towarzyskie, a dnia następnego chętni mogli zwiedzić miasto. Goście dopisali, pogoda i wspaniała atmosfera także, a nad całością czuwał dobry duch Ordynata i Rotary International.

Włodzimierz Bentkowski RC Zamość Ordynacki