Przekazanie władzy - 24.06.2014

Powiększyła się lubelska rotariańska rodzina

Przekazywanie służby w lubelskich klubach rotariańskich, zgodnie z tradycją, odbywa się podczas wspólnej uroczystości. Taki charakter miała impreza, która 24 czerwca odbyła się w prestiżowym lokalu, podlubelskiej „Etiudzie’. Udział w niej wzięli zacni goście, a wśród nich: Gubernator Dystryktu 2230 Janusz Potępa, pastgubernatorzy Al. Leszek Gzella, Andrzej Ludek i Jan Wrana, rodzina „kuriera z Warszawy”, czyli Jana Karskiego, jak również małżonkowie fetujących święto rotarian.

Jeszcze zanim kolejny prezydencki łańcuch zmienił właściciela, odbyło się krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego roku. Bilans wypadł imponująco. Najwięcej społecznych inicjatyw klubowych odpowiadało hasłu przekazanemu przez twórcę lubelskiego środowiska rotariańskiego G.L. Seidlera: „Tylko wtedy gdy człowiek potrzebny jest innym odnajduje sens swego istnienia”.

W ostatnich dniach – co ogromnie ważne – znacząco powiększyła się lubelska rotariańska rodzina. Do RC Lublin przyjętych zostało sześciu nowych członków, natomiast RC Lublin Centrum powiększył się o trzy osoby, stając się jednym z większych klubów (41 członków) w Dystrykcie 2230. Nowicjusze przyjęci zostali serdecznymi brawami. A później rozpoczęła się ceremonia przekazania służby.

W najstarszym lubelskim klubie, RC Lublin, Andrzej Rożek przekazał prezydencki łańcuch Jackowi Bajowi. W RC Lublin Centrum Adama Wasilewskiego zastąpił Jacek Telenga..W RC Lublin Stare Miasto dzieło Małgorzaty Willaume kontynuować będzie Jadwiga Tatara. W Rotarakcie Natalia Szczepaniak oddała łańcuch Agacie Pietrzak. Natomiast w Inner Whel od Katarzyny Darwaj-Dropko insygnia na drugą już prezydencką kadencję otrzymała Iwona Czajka.

Zbigniew Miazga