Amerykański film o lubelskiej szkole

W Lublinie przebywała ekipa filmowa Rotary International z Chicago. Podczas pięciu niezwykle pracowitych dni, pod wodzą producenta i reżysera Andrew Chudzińskiego, nakręcili zdjęcia do dokumentu opowiadającego o piętnastoletniej współpracy Rotary Club Lublin Centrum z lubelskimTowarzystwem Muzycznym, szczególnie w zakresie prowadzenia wspólnymi siłami Szkoły Muzycznej dla Dzieci Niepełnosprawnych im. Paula Harrisa.

Filmowcy odwiedzili młodych muzyków w ich domach, z kamerą towarzyszyli im podczas lekcji odbywających się w szkole, a na koniec – podczas koncertu, który był efektownym i wzruszającym popisem rezultatów ogromnej pracy uczniów i ich nauczycieli.

-- Nasza ekipa wiele już widziała – powiedział nam Andrew Chudziński. – Realizowaliśmy bowiem filmy pokazujące różne formy rotariańskiej pomocy udzielanej ludziom potrzebującym jej, m.in. w Kenii, Bangladeszu, Tajlandii, Bośni. Ale to co zobaczyliśmy i przeżyliśmy w Lublinie, było dla nas szczególnie wzruszającym dowodem ludzkiej solidarności i dążenia do uczynienia świata szczęśliwym dla dzieci i młodych ludzi dotkniętych przez los. Muzyka w tym dziele okazuje się niezastąpiona.

-- Gratulujemy serdecznie tego co zobaczyliśmy i co usłyszeliśmy! My, dołożymy teraz starań, ażeby ten film, który trafi do klubów rotariańskich na świecie i znajdzie się na stronie RI w Internecie, był podpowiedzią dla tych, którzy szukają pomysłu na swoją działalność – kończy A. Chudziński .

Tekst i zdjęcia: Zbigniew Miazga
 
Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo