plenfrdeitptruesuk

Aktualności 2007/2008


2008-07-23 "Rodzinne" zdjęcie członków naszego klubu, wykonane przed gościnną nam "Lublinianką" 16 czerwca, na chwilę przed ostatnim spotkaniem w roku rotariańskim 2007-2008, które poświęcone było sprawozdaniu ustępującego Zarządu z działalności w minionym roku.

2008-07-23 Puławski Klub Rotary swoje bogate XV-lecie obchodził akurat w przeddzień rozpoczęcia EURO - 2008. Była więc okazja do obdarowania prezydenta puławian ,Grzegorza Tomczyka, przez naszego prezydenta Zbyszka Miazgę, akcesoriami piłkarskiego kibica.

2008-07-23 W połowie maja gościliśmy we Lwowie. Związane to było z doroczną Konferencją Dystryku 2230. W przeddzień uczestniczyliśmy w sympatycznych uroczystościach X-lecia RC Lwów-Leopolis.

2008-07-13 Na zaproszenie eurodeputowanego Wiesława Kuca, gościliśmy w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Obserwowaliśmy pracę parlamentu podczas sesji plenarnej, zwiedziliśmy piękne i bogate w historyczną przeszłość miasto leżące na granicy Francji i Niemiec, a także spotkaliśmy się z przedstawicielami klubów Rotary działających w Strasburgu. Na zdjęciu: na tle flag państw członków...

2008-05-22 ROTARIAŃSKA WIELKANOC. Tradycją już stało się, że lubelskie kluby rotariańskie spotykają się z okazji świąt. Na kilka dni przed Wielkanocą, 19 kwietnia, odbyło się tradycyjne "jajeczko" , którego gospodarzem był RC Lublin, z jego prezydentem Jackiem Wiitt-Michałowskim. Spotkaliśmy się w b. pałacu Czartoryskich, dziś siedzibie LTN, gdzie od początku rezyduje RC Lublin. Były składane sob...

2008-05-22 Interesujące było spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów obecnej kadencji Sejmu -- Januszem Palikotem (trzeci z prawej). Rozmawialiśmy między innymi o "przyjaznym państwie" i wprowadzaniu innych reform, trwałości rządowej koalicji, a także o niewykorzystanych szansach Lubelszczyzny. Mimo wszystko powiało optymizmem...

2008-02-29 Francuscy rotarianie i ich lubelscy gospodarze na tle staromiejskiej kamienicy w której urodził się Henryk Wieniawski, a obecnie mieści się Towarzystwo Muzyczne i Szkoła Muzyczna im P. Harrisa.

2008-02-29 Podczas tego spotkania zadecydowano, że francuscy rotarianie oraz RC Lublin Stare Miasto zakupią instrumenty dla lubelskiej Szkoły Muzycznej im Paula Harrisa.

2008-02-29 Wizytę prezydenta RI Billa Boyda w Polsce, w tym w Lublinie, poprzedni DG Wojciech Czyżewski uznał za najważniejsze wydarzenie swojej kadencji, a jej inicjatorów z Komitetu Międzykrajowego nagrodził pamiątkowymi kołami sterowymi. Polscy członkowie tego komitetu: Janusz Laskowski i Jacek Ossowski wcześniej odebrali to wyróżnienie, teraz zaś nadarzyła się okazja wręczenia kół Edwardowi L...

2008-01-28 JE abp Abel, ordynariusz Lubelsko-Chełmskiej Diecezji Prawosławnej.

2008-01-26 JE abp Abel, ordynariusz Lubelsko-Chełmskiej Diecezji Prawosławnej, 21 stycznia 2008 otrzymał godność Członka Honorowego Klubu Rotary Lublin-Centrum. Stosowny dokument wręczył PGD Jan Wrana, a znaczek rotariański Zbigniew Miazga, prezydent RC Lublin Centrum.

2008-01-26 JE abp Abel wielokrotnie wykazywał dobrą wolę, gościnność i otwartość dla lubelskich klubów ROTARY, goszcząc w swoich progach ich członków, organizując wyjazdy do Jabłecznej i innych cerkwi na terenie województwa. Jest wielkim przyjacielem rodziny rotariańskiej. Naszym braciom rotarianom - w miarę swoich możliwości -- w różnej formie udziela pomocy i wsparcia, rozwiązując w ten sposób ...

2008-01-07 Wieczerza wigilijna 2007 lubelskich rotarian.

2008-01-07 W czasie spotkania wigilijnego do RC Lublin Centrum przyjęty został Jerzy Kargol, dawniej górnik, obecnie lubelski przedsiębiorca.. Aktu wręczenia nominacji dokonali PDG Al. L. Gzella i Jan Wrana. Znaczek rotariański przekazał "ojciec chrzestny" - Zbigniew Miazga.

2008-01-07 Wigilijne spotkanie 2007 lubelskich klubów Rotary odbyło się w "Lubliniance". Rolę gospodarza pełnił RC Lublin Centrum.

2008-01-07 Mając własny dom "Daliście nam nadzieję na lepsze życie" tymi słowami pani Marta Stachyra, w imieniu swoim i samotnie przez nią wychowywanych dzieci: Karoliny i Mikołaja, podziękowała lubelskim rotarianom, którzy odpowiadająca na apel "Kuriera Lubelskiego" wyremontowali przyznane jej przez władze Lublina zdewastowane mieszkanie. Trwające od września prace zakończone zostały na początku...

2008-01-07 Mikołajki w Towarzystwie Muzycznym. Przy tej okazji prezydent RC Lublin Centrum przekazał na ręce dyrektora Jacka Ossowskiego pieniądze pochodzące z licytacji obrazu i ... jednocześnie sam obraz, który uczestnicy licytacji, którymi byli uczestnicy seminarium Rotary Foundation w Kazimierzu Dolnym, również przekazali Szkole im. P. Harrisa.

2008-01-07 Za wzruszający koncert dziękuje Młodzieży i ich nauczycielom gubernator Dystryktu 2230 - Andriy Bahanych.

2008-01-07 Uczniowie naszej podopiecznej Szkoły Muzycznej im. Paula Harrisa wystąpili z koncertem dla uczestników odbywającego się w Kazimierzu Dolnym seminarium Rotary Foundation. Było to jednocześnie podziękowanie dla RF za wsparcie finansowe udzielone szkole.

2008-01-07 Uczniowie naszej podopiecznej Szkoły Muzycznej im. Paula Harrisa wystąpili z koncertem dla uczestników odbywającego się w Kazimierzu Dolnym seminarium Rotary Foundation. Było to jednocześnie podziękowanie dla RF za wsparcie finansowe udzielone szkole.

2008-01-07 Na miarę naszych sił i możliwości wspomagaliśmy Towarzystwo Muzyczne i jego dyrektora, a naszego kolegę Jacka Ossowskiego w organizacji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego dla Niewidomych. Na zdjęciu: uroczysty finał w Teatrze im. J. Osterwy (22 września 2007).

2008-01-07 Wraz z RC Puławy odwiedziliśmy "Szkołę Orląt" w Dęblinie.

2008-01-07 O pracach Parlamentu Europejskiego rozmawialiśmy z eurodeputowanym z Lubelszczyzny -- Wiesławem Kucem. Zaprosił on nas do odwiedzin w kwietniu 2008 r. w czasie sesji parlamentarnej w Strasburgu.

2007-07-29 Przekazanie władzy. Miało to miejsce 22 czerwca w ośrodku Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Ustępujący prezydent RC Lublin-Centrum Stanisław Gil przekazał insygnia rotariańskie swojemu następcy Zbigniewowi Miazdze, ten zaś wręczył znaczek wiceprezydenta klubu Andrzejowi Banaszkiewiczowi, który kierować będzie ;pracami klubu w następnej kadencji.

Adres:

Krakowskie Przedmieście 56
Lublin  20-002
Polska / POLAND

Telefon:

http://www.rotary.lublin.pl

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2020 Rotary. All Rights Reserved.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.