Mały, wielki Wieniawski…

Skrzypce mogą płakać i śmiać się.

Złościć, a nawet krzyczeć.

Ten instrument jest jak człowiek – ma duszę.

Mały, wielki Wieniawski…

24 września 2009 r. w Sali Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zakończył się XI Międzynarodowy Konkurs młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego  Henryka Wieniawskiego w Lublinie. To wyjątkowy Konkurs skupiający co trzy lata wybitnych jurorów i znakomitych wykonawców.

Podobnie jak poprzednie konkursy, tak i ten odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego i Małżonki Prezydenta Pani Marii Kaczyńskiej.

Organizatorem Konkursu byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Lublin i Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

W ubiegłorocznej edycji Konkursu udział wzięło 89 uczestników (zgłosiło się 108) z 28 krajów. Do pełnej kolekcji uczestników zabrakło jeszcze tylko przedstawicieli Afryki i Ameryki Południowej. Polskę reprezentowało 20 młodych skrzypków. Wśród polskich reprezentantów byli laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (z 2008 r.).

Adres:

Krakowskie Przedmieście 56
Lublin  20-002
Polska / POLAND

Telefon:

http://www.rotary.lublin.pl

E-mail:

lublincentrum@rotary.org.pl