Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk

25 marca 2024 r. naszym gościem był Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk A

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk B

Dr Krzysztof Jan Żuk (rocznik 1957) ekonomista, samorządowiec, w latach 2007–2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, od 2010 prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie było tym bardziej interesujące, że odbywało się w szczycie kampanii wyborczej do samorządu terytorialnego, a Nasz Gość, który stoi na czele lubelskiej miejskiej administracji od 20210 r., ubiega się o tę funkcję na kolejną kadencję. My z kolei, jako Rotary Club Lublin Centrum, który ma w nazwie imię naszego miasta jesteśmy żywo zainteresowani czym to miasto żyje, jakie ma problemy i sukcesy po to także, aby mieć bieżącą odpowiednią  wiedzę  w jaki użyteczny sposób możemy dołożyć swoją cegiełkę do jego rozwoju.

Lublin kontynuuje imponujący  front inwestycyjny. Spodziewane środki z KPO istotnie wzmocnią ten program. Strefa Ekonomiczna Lublin jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów inwestycyjnych w Polsce. Przyciąga ona wielu inwestorów, którzy tworzą nowe miejsca pracy i wpływają na rozwój gospodarczy regionu. W strefie działają firmy z różnych branż, takich jak produkcja, usługi, handel i logistyka. Dynamicznie rozwijająca się branża IT, nowoczesne technologie (np. produkcja autobusów zasilanych paliwem wodorowym), wdrażane programy zrównoważonego rozwoju, komunikacja miejska, która należy do najnowocześniejszych w Polsce, a jej wskaźnik „0” emisyjności oscyluje wokół 40%, ścisła modelowa współpraca z uczelniami lubelskimi co z kolei współgra z potrzebami inwestorów i jest dla nich istotnym magnesem. To tylko niektóre aspekty rozwoju tego organizmu miejskiego, które napawają optymizmem. Jest też wiele trudnych do rozwiązania problemów; ale gdzie ich nie ma… . Co interesuje  i pozytywnie nastraja nas jako  międzynarodową organizację społeczną, to duża otwartość magistratu na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Jest w strukturze miejskiej nawet specjalna „komórka ds. partycypacji”. Jak to jest skuteczne przekonaliśmy się w ub. roku kiedy to Lublin był Europejską Stolicą Młodzieży. W ramach tego programu powstała też młodzieżowa struktura rotariańska Rotaract Club Lublin Centrum.

Spotkanie pokazało jak perfekcyjną znajomością miasta i jego problemów dysponuje K. Żuk i jakim jest pasjonatem w tym co robi. W uznaniu tego stylu działania Prezydent Żuk otrzymał nasze klubowe wyróżnienie „The Best Wishes and Thanks” w którym napisaliśmy: „za profesjonalną, opartą na głębokiej wiedzy  prezentację strategii rozwoju miasta Lublina i za inspirującą umiejętność dzielenia się tą wiedzą z odbiorcą z jednoczesnym życzeniem sukcesu w wyborach samorządowych 2024. Pański oczekiwany sukces w postaci kolejnej kadencji na stanowisku Prezydenta Miasta Lublin pojmujemy jako gwarancję dobrej przyszłości lubelskiej aglomeracji miejskiej”.

Mateo Karczmarczuk

Prezydent RC Lublin Centrum

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk C

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk D

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk E

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk F

ROTARY LUBLIN wizyta Krzysztof Zuk G

Zdjęcia – Krzysztof Brogowski

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo