Gala wolontariatu

Z okazji przypadającego na 5 grudnia  Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Akademickim Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” w Lublinie, w sobotę odbyła się doroczna Regionalna Gala Wolontariatu. Była to okazja do uroczystego podziękowania wszystkim tym, którzy w formie bezinteresownej służby społecznej  niosą codzienną pomoc ludziom w potrzebie.

Jako Rotarianie współpracujemy z lubelskimi  strukturami wolontariatu m.in. w zakresie budowy szpitala w Drohobyczu (UA),  bieżącej opieki nad naszym rotariańskim „Peace Shelter” w Brzuchowicach k. Lwowa czy w systematycznym dostarczaniu ciepłych posiłków do ośrodków dla bezdomnych (Elmax). Działalność charytatywna nie zna granic, ani barier wyznaniowych. Jest tu miejsce dla każdego. Stąd też  uroczystość rozpoczęła się symboliczną wspólną ekumeniczną modlitwą o pokój, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich systemów religijnych  działających na terenie Lubelszczyzny. Obecny był Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Oleh Kuts oraz  przedstawiciele władz i wszystkich ważniejszych instytucji publicznych, a galę uświetnił ukraiński  młodzieżowy zespół pieśni i tańca „Barwinok” z Winnicy.

Ze strony Rotary Club Lublin-Centrum udział wziął  członek Zarządu RC Jacek Woźniak.  Dla ks. Mieczysława Puzewicza, założyciela Centrum Wolontariatu w Lublinie przygotowaliśmy z tej okazji  nasze klubowe wyróżnienie – „Diploma of Recognition”.

ROTARY Lublin Gala Wolontariatu A

ROTARY Lublin Gala Wolontariatu B

ROTARY Lublin Gala Wolontariatu C

ROTARY Lublin Gala Wolontariatu D

ROTARY Lublin Gala Wolontariatu E

ROTARY Lublin Gala Wolontariatu F

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo