Z wizytą w Lubelskim Teatrze Seniora

20.11.2023 w Sali Czarnej Centrum Kultury ul. Peowiaków 12 obejrzymy spektakl teatralny zatytułowany „Fredro RoCK” w reżyserii Michała Zgieta – twórcy kilkudziesięciu realizacji teatralnych dla wielu teatrów w Polsce (m. in rewelacyjna „Ferdydurke” W. Gombrowicza), aktora teatralnego i filmowego (ostatnio „Wojenne dziewczyny”), scenarzysty.
Fredro RoCK to jedyna w swoim rodzaju kompilacja najciekawszych tekstów polskiego mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora, w rytm klasycznych rockowych hitów! Michał Zgiet wybrał sceny komedii Aleksandra Fredry i umieścił je w nieoczywistej stylistyce lat 60. XX wieku. To kolejny dowód na to, że perypetie opisane w dziełach jednego z naszych najwybitniejszych komediopisarzy są ponadczasowe.
Niezależnie od spektaklu było to bardzo miłe przyjacielskie spotkanie w nieco innych niż na co dzień okolicznościach i scenerii. A przy okazji wsparliśmy nieco Teatr Seniora CK, który tworzą w większości amatorzy ale i zawodowi, emerytowani już artyści scen lubelskich jak np. Zofia Wronko czy Teresa Gajkoś – znane lubelskie aktorki i piosenkarki m.in. z Estrady Lubelskiej i Kabaretu CZART.
Prezydent RC
Mateo Karczmarczuk

ROTARY Lublin Lubelski Teatr Seniora A

ROTARY Lublin Lubelski Teatr Seniora B

ROTARY Lublin Lubelski Teatr Seniora C

ROTARY Lublin Lubelski Teatr Seniora D

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo