Spotkanie Rotaract

WSPA 16.11.2023

Koleżanki i Koledzy
Nasz nowopowstały Rotaract Club LublinCentrum rozpoczął swoje działanie statutowe. Odbył pierwsze samodzielne spotkanie w swojej siedzibie, którą jest WSPA (widniejący roll up banner zosstał perfekcyjnie wykonany przez Irka Muszyńskiego. Dziękuję Irek!), a Darek Jedlina i Włodek Nepelak znakomicie sprawują funkcję opiekunów (wielkie dzięki Panowie!).
W przyszłym tygodniu trójka jego przedstawicieli bierze udział w Dystryktalnej Konferencji Rotaract we Wrocławiu. Poniżej przesyłam informację z przebiegu pierwszego samodzielnego spotkania Klubu, którą otrzymałem od dzielnej Hani Wieczorek – Prezydenta Klubu w organizacji. Brawo Hania!
Pozdrawiam
Prezydent RC
Mateo Karczmarczuk

 Rotary Lublin Spotkanie Rotaract

From: Hanna Wieczorek
Subject: Spotkanie w WSPA 16.11.2023

Witam,
Mam ogromną przyjemność poinformować, że spotkanie w WSPA przebiegło pomyślnie, w miłej atmosferze i ogromną chęcią uczestników do działania. Frekwencja była znakomita z obecnością większości członków klubu i kilku nowych głównie studentów Politechniki Lubelskiej i WSPA (wliczając tych zagranicznych). Kanclerz podzielił się z nami informacją o działalności uczelni, charakterze nauki oraz możliwościach współpracy, na którą WSPA jest otwarta z naszym klubem.
W drugiej części spotkania, nowym członkom klubu Rotaract został przybliżony charakter organizacji, jej cele i zalety zaangażowania w jej działalność. Uczestnicy byli otwarci i skłonni do debaty na temat planowanych projektów. Po wspólnej dyskusji ustaliliśmy, że jednym z pierwszych będą szkolenia językowe prowadzone przez klubowiczów posługujących się mową wschodnią. Z języka polskiego dla imigrantów i obcokrajowców, którzy przez barierę językową czują się odsunięci od środowiska społecznego w jakim się znajdują oraz z języków obcych (ukraiński, rosyjski, białoruski) prawdopodobnie dla uczestników naszego klubu, a być może osób zewnętrznych. Celem ma być przełamanie wspomnianej bariery i promowanie wspólnego zrozumienia na tle międzynarodowym i kulturowym. Projekt jest obecnie w fazie rozwoju i będziemy informować o postępach).
Zapraszam też na naszego instagrama @rotaract.lublin założonego przez nasz zgrany zespół marketingowy, który swoją drogą wykazał do tej pory ogromne zaangażowanie i organizację na najwyższym poziomie.

Serdecznie pozdrawiam

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo