Prof. Stanisław Jabłonka Honorowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów

ROTARY Lublin Stanislaw Jablonka A
8 listopada 2023 r. naszemu Koledze klubowemu, Członkowi Honorowemu, pierwszemu Prezydentowi – współzałożycielowi RC Lublin Centrum profesorowi Stanisławowi Jabłonce uroczyście nadano tytuł Honorowego Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów Przyznanie takiego tytułu odbyło się po raz pierwszy w historii Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów.

 ROTARY Lublin Stanislaw Jablonka B

ROTARY Lublin Stanislaw Jablonka C

 Profesor Stanisław Jabłonka to nie tylko jeden z najlepszych polskich kardio-torakochirurgów, którzy wpisują się w panteon wielkich uczonych od początku istnienia chirurgii, jest też mentorem i nauczycielem. Cechuje go niezwykła skromność.
W środowisku torakochirurgów zasłynął pierwszą w Polsce małoinwazyjną operacją - metodą videotorakoskopii, przeprowadzoną w 1992 r. w Lublinie. 1 stycznia 1980 r. został powołany na stanowisko kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Serca, a po jej podziale na Klinikę Kardiochirurgii i Klinikę Chirurgii Klatki Piersiowej, kierował tą ostatnią do emerytury w 2001 r. Uroczystość odbyła się w Uniwersytecie Medycznym.

sjd

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo