Aktualności z życia RC Lublin Centrum

Mateo Karczmarczuk 29 sierpnia 2023 r.

Dzień dobry wszystkim.
Mam nadzieję, ze sezon wakacyjny przebiega pod znakiem relaksu (nawet dla tych z Was, którzy muszą pracować) i od września rozpoczniemy nasze regularne spotkania z dobrą energią. Chcę Wam przekazać niniejszym kilka informacji z działań, które podejmujemy na bieżąco.
Niezależnie od wakacji, życie w Rotary toczy się prawie normalnie. U nas też nie zasypiamy gruszek w popiele.

O jubileuszu 125 lat działalności Towarzystwa Muzycznego i XII Krajowym Konkursie Młodych Skrzypków już pisałem. W niedzielę 03.09.23 spotykamy się w Filharmonii.
Jak wiadomo, wszystkie kluby na świecie – w tym nasi dotychczasowi partnerzy - mają nowe władze. Wiele z nich dokonuje projekcji swoich działań w rozpoczętym roku rotariańskim. Dlatego też staram się w tym okresie nawiązać bezpośrednie kontakty personalne z nowymi Prezydentami RC, utrzymać bieżące relacje z dotychczasowymi, sygnalnie zapoznawać ich z naszymi planami itp.


Jestem w stałym obiecującym kontakcie z Klubami amerykańskimi: RC Saco Bay Sunset (Maine, USA), RC Somerset Sunrise (Kentucky, USA), RC Burleson (Texas, USA), TC Oak Ridge Sunset (Tenneessyee, USA). Wczoraj brałem udział w zebraniu Zarządu Dystryktu 7870 (New Hampshire/Vermont, USA) na ich prośbę. Z nimi, jak pamiętacie zrobiliśmy w latach 2022-23 potężny program pomocy szpitalom ukraińskim. We wrześniu organizują otwarte wielkie spotkanie w Clermont Opera House z udziałem sponsorów, którzy chcą „z pierwszych ust” usłyszeć, jakie efekty ta pomoc przyniosła. Stąd też jest przewidziane moje wystąpienie na tej imprezie na żywo online.


Jestem w stałym kontakcie z Klubami europejskimi: D-1640 (Normandia, Francja), D-1660 Paryż, RC Oostende ter Streep (Belgia). Staram się odnowić kontakty z D-1670 (Francja) - dystrykt nieżyjącego już naszego przyjaciela Marcela Stefańskieg, o którym pamięć tam znacznie zatarła się (czego ze smutkiem doświadczyłem), ale nie poddaję się i widzę jakieś zielone światełko. O klubach francuskich i belgijskich napiszę następnym razem, bo sierpień jest tam miesiącem wybitnie urlopowym.

Utrzymujemy stały kontakt z naszym rotariańskim Peace Shelter (PS – Schronisko Pokoju) w Brzuchowuicach. Właśnie w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy tam oczekiwane, nowej generacji zabezpieczające zestawy higieniczne dla 15 łóżek. Sprawnie zorganizowali to: Krzysiek Brogowski z Mirkiem Orłowskim. Sławek Krucikowski zakupił z własnych funduszy 60 sztuk podkładów materacowych wielokrotnego użytku. Wszystko to zawiózł do Brzuchowic nasz partner ks. M. Puzewicz (zdjęcie w załączeniu).

Z zycia RC Lublin Centrum A

 Z zycia RC Lublin Centrum B

Siostra Veronika – kierująca Peace Shelter w sposób genialny organizuje życie tych ludzi, którzy tam mieszkają (głównie dzieci, które straciły swój dom i swoich ojców na wschodzie Ukrainy). Zorganizowała im nawet sesję zdjęciową (niektóre zdjęcia w załączeniu) i ujmującą uroczystość z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy.

 Z zycia RC Lublin Centrum C

 Z zycia RC Lublin Centrum D

 Z zycia RC Lublin Centrum E

Z zycia RC Lublin Centrum F

 Z zycia RC Lublin Centrum G

 Jacek Telęga zorganizował dwie przesyłki (USA-Niemcy) z silnie skoncentrowanymi preparatami do uzdatniania wody. Preparaty te są już w Ukrainie (rejony przyfrontowe) via Elmax Jacka Woźniaka.

Przyjechał do nas student z Tajwanu – uczestnik rocznej wymiany młodzieży w ramach programu Rotary Youth Exchange – Long Term. Mieszka u córki Mirka Orłowskiego. Mirek zaprezentuje go na jednym z wrześniowych zebrań naszego Rotary Club. Jak wiemy, wnuk Mirka Orłowskiego, Nikola wyjechał do USA (Floryda) w ramach tego samego programu i został tam znakomicie przyjęty (zdjęcie).

Z zycia RC Lublin Centrum H

Pozdrawiam serdecznie
Mateo – Wasz Prezydent

 

Patrycja Wieczorek 29.08.2023 r.

Witam wszystkich wakacyjnie,
dziękuję Mateo za te informacje. Ja ze swojej strony pragnę wspomnieć, że w naszym domu jest już Hania, która wróciła z całorocznej wymiany z USA. Może na którymś ze spotkań klubowych, chcielibyście posłuchać jej sprawozdania z pobytu i relację z całokształtu wymiany, ale przede wszystkim opieki jaką obdarzył ją Rotary Club z Arizony. W załączeniu przesyłam zdjęcie z jej powitania na lotnisku w Warszawie.

 Z zycia RC Lublin Centrum I

 

Z zycia RC Lublin Centrum J

Pozdrawiam
Patrycja Wieczorek

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo