Sztuczna inteligencja w służbie człowieka

21 sierpnia (poniedziałek) o godz.18.00 tradycyjnie już w hotelu Hampton by Hilton – spotkali się członkowie RC Lublin-Centrum. Spotkanie poświęcone było problematyce sztucznej inteligencji; znaczeniu i formom jej dynamicznie rosnącej obecności w życiu firm i ludzi.

 ROTARY LUBLIN Sztuczna Inteligencja A

Naszym guest speaker’em była Ewa Karczmarczuk – Enterprise AI Sales Manager w polsko-fińskim konsorcjum EFECTE-InteliWISE – jednym z najbardziej liczących się graczy w tej materii na rynku europejskim. Warto wiedzieć, że Ewa była przed 22 laty naszą studentką w programie wymiany młodzieży (Rotary Youth Exchange) na rocznym pobycie w USA. Jest absolwentką University of Nevada Reno (USA) i elitarnego King’s College w Londynie (uczelnia ta może poszczycić się 13 laureatami Nagrody Nobla, którzy wywodzą się spośród absolwentów i wykładowców tej uczelni).

 ROTARY LUBLIN Sztuczna Inteligencja E

ROTARY LUBLIN Sztuczna Inteligencja B

 

efecte

Motto konsorcjum EFECTE-InteliWISE, które zdobywa pozycję europejskiej alternatywy numer jeden, stając w szranki z amerykańskimi i chińskimi gigantami jest: „Digitalize and Automate - made in Europe”. EFECTE to notowana na fińskim NASDAQ firma informatyczna, zajmująca się oprogramowaniem klasy ITSM, HR i Asset Management. Pomaga firmom i organizacjom w digitalizacji i automatyzacji pracy ich zespołów. Teraz swoją technologię wzmacnia rozwiązaniami AI (sztucznej inteligencji) autorstwa polskiego InteliWISE. Automatyzacja usług z wykorzystaniem np. chat botów czy voice botów obliczona jest na zwiększanie wydajności firm i organizacji w Europie. Warto zaznaczyć, że InteliWISE jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozwijała AI i chat boty. Wypracowane przez obie firmy know-how jest z powodzeniem wykorzystywane na rynkach europejskich. Na przykładzie konkretnych wdrożeń w Polsce, w Europie i w świecie mieliśmy okazję zapoznać się z mechanizmami działania AI, atutami jak i też możliwymi rodzajami ryzyka. Koszty obsługi i czas rozwiązywania problemów w firmach rosną wraz z coraz większą liczbą zapytań w dobie pracy zdalnej. Potrzebne są skuteczne, innowacyjne rozwiązania typu self-service i budowania narzędzi szytych na miarę obecnych, wymagających nieszablonowego myślenia czasów. Rola AI w naszym życiu rośnie więc w zawrotnym tempie.…
Mateo Karczmarczuk
Prezydent RC

 ROTARY LUBLIN Sztuczna Inteligencja C

  ROTARY LUBLIN Sztuczna Inteligencja D
Koledzy, którzy nie byli na spotkaniu klubowym niech żałują!!!
Wspaniały wykład o sztucznej inteligencji, masa wiadomości, wielka wiedza Pani Ewy.
W/g mnie, ta prezentacja to materiał na dwa spotkania Klubowe: pierwsze to omówienie akronimów anglojęzycznych -perfekcyjnie posługuje się nimi Julian Mahari; drugie – to, jak się nie dać AI (Artificial Intelligence), ewentualnie jak z niej korzystać w życiu. Bo jak na razie - wykorzystują ją firmy do okiełznania konsumentów. AI praktycznie codziennie nam się wciska czy to w telefonach, czy komputerach.

Gratulacje dla Mateo!
Jacek Telenga
/foto/

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo