Mateo Paryż 2023

Konferencja Rotary International
Dystryktu-1660. Paryż 2023

W ubiegły weekend tj. w dniach 15-16 kwietnia odbyła się w Paryżu doroczna Konferencja Rotary International tamtejszego Dystryktu-1660. Obok spraw czysto rotariańskich wydarzenie to było poświęcone zagadnieniom skutków ocieplenia klimatu, ekologii, bioróżnorodności, praktycznej realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju w skali globalnej oraz możliwej sprawczej roli Rotary w tym zakresie jako organizacji globalnej (rodzaj sesji popularno-naukowej z udziałem praktyków z branż i przedstawicieli rządów kilku krajów). Zaproszono przedstawicieli wszystkich dystryktów francuskich (15) oraz przedstawicieli zagranicznych rotariańskich dystryktów współpracujących – głównie z krajów frankofońskich. Gościem honorowym był John Hewko – Sekretarz Generalny Rotary Foundation (Evanston USA).

Mateo Paryz 2023 AWszyscy razem przed Łukiem Trriumfalnym w Paryżu

Zaproszenia z naszego D-2231 otrzymały trzy osoby: Gubernator - Piotr Jankowski, Gubernator Elekt - Marek Wcisło oraz Mateo Karczmarczuk z RC Lublin-Centrum.

Mateo Paryz 2023 BDG Piotr Jankowski podpisuje Umowę o Współpracy Dystryktalnej

W czasie konferencji zostały podpisane umowy o współpracy kilku wybranych dystryktów – m.in. z naszym polskim dystryktem. Powołano do życia 2 nowe Kluby („Charter Day”) w tym jeden dziecięcy-międzynarodowy (ewenement w skali Rotary). Była to okazja do spotkania wielu „starych” i wielu nowych przyjaciół.

Mateo Paryz 2023 CDG J.P.Bauur, DGE Marek Wcisło i Mateo

 

Mateo Paryz 2023 D

DGE M. Wcisło, John Hewko i Mateo

Była to też znakomita okazja do promocji naszego Klubu; tym bardziej, że z polskiej delegacji tylko Mateo otrzymał możliwość oficjalnego wystąpienia i to w czasie uroczystego wieczoru galowego.

 Mateo Paryz 2023 E

Mateo Paryz 2023 F

Mateo wręczył też Gubernatorowi Jean Philipe Baur’owi „Act of Recognition” od naszego RC dla Rotarian francuskich z podziękowaniem za dotychczasową współpracę. (m.in. wspólny projekt „Krasnobród”), który do dokument DG J.P. Baur odebrał w towarzystwie swojej małżonki.

 Mateo Paryz 2023 G

Mateo został także wyróżniony Dyplomem Honorowym D-1660.

MK + SJD

Adres:

Krakowskie Przedmieście 56
Lublin  20-002
Polska / POLAND

Telefon:

http://www.rotary.lublin.pl

E-mail:

lublincentrum@rotary.org.pl

Zobacz nas na Facebook
Image