Nadanie godności i tytułu „Członka Honorowego Klubu Rotary Lublin – Centrum”

Nadanie godnosci W Mach 15

9 grudnia br. w Hotelu UNIA-MERKURY w Lublinie miało miejsce przedświąteczne spotkanie klubowe, na które licznie przybyli jego członkowie z osobami towarzyszącymi, podczas którego  dr. Wojciechowi Machowi nadano godność i tytuł „Członka Honorowego Klubu Rotary Lublin – Centrum”  oraz dwóm nowym członkom Klubu wręczono okolicznościowe dyplomy.

W świąteczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził – jak zwykle – ks. Andrzej Łoś odczytując fragment tekstu Ewangelii wg. Św. Łukasza wraz z ciepłym komentarzem tego historycznego wydarzenia.

Po symbolicznym podzieleniu się bożonarodzeniowym opłatkiem i złożeniu życzeń, prowadzący spotkanie Prezydent Klubu Łukasz Walczak ogłosił zebranym treść podjętej w listopadzie Uchwały Zarządu Klubu o nadaniu Koledze Wojciechowi Machowi godności i tytułu „Członka Honorowego Klubu Rotary Lublin – Centrum’.

Nadanie godnosci W Mach 2

Jak zapisał to członek Zarządu Klubu Albert Czajka:

 „Wobec licznych zasług Wojtka, Jego postawy Rotariańskiej, wielkiego wkładu pracy i uznania jako założyciela Klubu, jak i Prezydenta i Asystenta kilku Gubernatorów, a także biorąc pod uwagę Jego wiek i stan zdrowia Zarząd Klubu (po porozumieniu się z zainteresowanym) jednomyślnie z wielką satysfakcją nadał Mu godność i tytuł Członka Honorowego -  co entuzjastycznie zaakceptowali członkowie Klubu”.

 

Laudacja nadania godności i tytułu

„Członka Honorowego Klubu Rotary Lublin – Centrum”

dr. n. med. Wojciechowi Machowi

 

Szanowni Państwo! Panie! Panowie! Koleżanki i Koledzy!

Z wielką satysfakcją przyjąłem propozycję Prezydenta Klubu Kolegi Łukasza Walczaka wygłoszenia laudacji nadania godności i tytułu Członka Honorowego mojemu Koledze Wojtkowi Machowi.

 

Drogi Wojtku!

Łączy nas dwudziestoletnia przyjaźń i współpraca na rzecz Klubu Rotary Lublin Centrum. Ale nasze ścieżki życiowe bezwiednie przecinały się w latach młodzieńczych pomiędzy ul. Wieniawską a wojskowym budynkiem mieszkalnym przy ówczesnej ulicy Nowotki 4, gdzie zapewne wielokrotnie mijaliśmy się na klatce schodowej, czy na podwórku kiedy to zmierzałeś odwiedzić swoją bliską rodzinę – córkę byłego, przedwojennego prezydenta Miasta Lublin Józefa Piechoty (1929-34).

Będąc razem w Klubie głównie połączyły nas wspólne prace nad kolejnymi wydaniami jubileuszowych wydawnictw z okazji XV- XX- i XXV-lecia Klubu, oraz wydawnictw książkowych poświęconych pamiętnikom Twojej Mamy Jadwigi Orłowskiej – harcerki z pierwszych lat odzyskania przez Polskę niepodległości, sekretarki d-cy Wojsk Polskich w wyzwolonym Lublinie, płk. Rydza Śmigłego.

Razem z moją żoną Leną zawsze mile wspominamy i mamy nadzieję jeszcze długo będziemy prowadzić z Tobą i Twoją przesympatyczną małżonką Elą długie, letnie, plenerowe konwersacje przy „małej czarnej”  w cieniu wysokich świerków i modrzewi konopnickiej „machówki”.

Pozwolisz Wojtku, że nowym członkom Klubu i naszym gościom przypomnę w kilku zdaniach Twoje rotariańskie zaangażowanie, które m.in. stało się przyczynkiem do dzisiejszej uroczystości.

 

Dr n. med. Wojciech Mach – były Prezydent Klubu (2003-04), asystent Gubernatora Dystryktu 2230 (2004-08), wielki przyjaciel Śp. Jacka Ossowskiego, z którym aktywnie brali udział w powołaniu Szkoły Muzycznej dla Dzieci Niepełnosprawnych im. Paula Harrisa (twórcy Rotary International).

Wojtek zapisał się w 26. letniej historii naszego Klubu m.in. jako autor i współautor jubileuszowych wydawnictw X-, XV-, XX- i XXV-lecia RC Lublin Centrum, autor wielu artykułów i wywiadów w tychże wydawnictwach oraz rotariańskich czasopismach; nawiązaniem i utrzymywaniem bliskich, roboczych kontaktów z francuskimi rotarianami Marcelem Stefańskim i Edwardem Lezonem, dzięki którym Klub zdobył czterokrotnie Granty na zakup instrumentów muzycznych i aparatury nagłaśniającej dla Szkoły Muzycznej im. Paula Harrisa; organizator w Lublinie PETS i Zgromadzenia Dystryktu w marcu 2004 r.; Dystryktalnego Seminarium Szkoleniowego Rotary Foundation w Kazimierzu Dln. w październiku w 2007 r. oraz szeregu innych, międzynarodowych i krajowych spotkań rotariańskich  jak np.: wizyta Prezydenta Rotary International Billa Boyda w Lublinie w 2006 r.; serii krajowych spotkań rotariańskich tzw. Intercity Meetings – najczęściej w Nałęczowie; spotkania  Klubów regionu lubelskiego po śmierci Marcela Stefańskiego podczas którego podjęto uchwałę o ufundowaniu nagrody Jego imienia dla laureata kolejnych Międzynarodowych Konkursów Młodych Skrzypków, czy wizyta filmowców amerykańskich w Szkole Paula Harrisa w 2012 r., czego  efektem był film oraz obszerny artykuł w The Rotarian w 2013 r.

Każde ze wspomnianych wydarzeń wymagało ogromnego wysiłku i dobrego zdrowia  organizatorów.

Wszyscy doskonale wiedzą, że   podjęcie przez Ciebie  decyzji o wygaśnięciu członkostwa w Klubie było bardzo trudne. Niezapomniane chwile spędzone w Klubie, liczne przyjaźnie – pomimo upływu lat trwające do chwili obecnej – takich rzeczy – jak sam wspominałeś - nie da się zapomnieć z dnia  na dzień.

I… obyś ich nigdy nie zapomniał. Żyj nam długo, zdrowo i szczęśliwie!

W myśl znanego wszystkim rotarianom hasła:

„Tylko wtedy gdy człowiek potrzebny jest innym,

 odnajduje sens swojego istnienia.”

                                                                                                                  Stanisław Dąbrowski

 Nadanie godnosci W Mach 3

Po wygłoszonej laudacji Prezydent Klubu Łukasz Walczak wręczył kol. Wojtkowi Machowi okolicznościowy dyplom nie szczędząc wyróżnionemu słów podziękowań i wdzięczności za lata pracy na rzecz Rotary i Klubu, a także cennych rad jakimi służył młodemu prezydentowi w ostatnich miesiącach.

Wojciech Mach odwdzięczył się Prezydentowi wręczając mu m.in. pierwsze egzemplarze Listów Rotariańskich i własnoręcznie pisany „Pamiętnik Prezydenta 2003/2004”.

Były też drobne prezenty od zaprzyjaźnionych kolegów i wspomnienia wzruszonego wyróżnionego.

Następnie, Prezydent Klubu w asyście osób wprowadzających, przedstawił nowych członków Klubu i wręczył im okolicznościowe dyplomy:

 Nadanie godnosci W Mach 4

- Ewelinie Stanek-Piechowicz - rodowitej krakowiance, jednakże od najmłodszych lat związanej z Trójmiastem.

Z zawodu historyk sztuki, pracowała w kilku muzeach i galeriach (m. in. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Muzeum Twierdzy Kostrzyń, Dom Aukcyjny Polswiss Art w Warszawie, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie).

Pasjonują ją zagadnienia architektury, dziennikarstwo, teatr oraz język Szekspira. Była członkini RC Sopot. Od 2021 r. – mieszkanka Lublina.

 Nadanie godnosci W Mach 5

- Krzysztofowi Kobiałce – ur. 23.07.1975 r.

Absolwentowi: LO im. T. Kościuszki w Lubaczowie (1990-94); Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego (1994-99) oraz Studiów Podyplomowych SGGW w Warszawie (2012-13).

Pracownik  FSP GALENA Wrocław na stanowisku: Kierownika ds. dystrybucji. Doświadczenie zawodowe: Actavis Polska Sp. z o. o. Key Account Manager ds. Hurtu / (2011-16); Herbapol Poznań S.A. Manager (2016-18); Paul Hartmann Polska Sp. z o. o. Manager (2018-20).

 

FSP „GALENA" Wrocław to producent leków i suplementów diety o 75-letniej tradycji i doświadczeniu w branży. Zajmuje się produkcją farmaceutyczną oraz usługami w zakresie pakowania leków. Produkuje m. in. leki przeciwhistaminowe, kardiologiczne, przeciwbólowe, preparaty witaminowe, probiotyki, preparaty na odporność, preparaty okulistyczne.

Serdecznie witamy nowych członków w naszym gronie.

 SJD

 Nadanie godnosci W Mach 6

Nadanie godnosci W Mach 7

Nadanie godnosci W Mach 8

Nadanie godnosci W Mach 9

Nadanie godnosci W Mach 11

Nadanie godnosci W Mach 10

Nadanie godnosci W Mach 12

Nadanie godnosci W Mach 13

Nadanie godnosci W Mach 14

Nadanie godnosci W Mach 15

 Nadanie godnosci W Mach 16

Nadanie godnosci W Mach 16

Nadanie godnosci W Mach 18

Nadanie godnosci W Mach 19

Nadanie godnosci W Mach 20

Nadanie godnosci W Mach 21

Nadanie godnosci W Mach 22

 

Foto: A. Czajka

Adres:

Krakowskie Przedmieście 56
Lublin  20-002
Polska / POLAND

Telefon:

http://www.rotary.lublin.pl

E-mail:

lublincentrum@rotary.org.pl

Zobacz nas na Facebook
Image