Projekt „Krasnobród”

10 grudnia 2022 r.

Właśnie zakończyliśmy nasz klubowy projekt „Krasnobród” wartości nominalnej 70.000,00 zł.  Zrobiliśmy to w ciągu czterech miesięcy!

 W starej szkole przy sanatorium w Krasnobrodzie mieszka grupa kilkudziesięciu uchodźców ukraińskich - w tym 30 osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych – w większości na wózkach inwalidzkich. Bez specjalistycznego środka lokomocji, który pozwala na wizyty lekarskie u specjalistów w Lublinie i Zamościu byli praktycznie uwięzieni.

Jako RC Lublin Centrum opracowaliśmy projekt humanitarny pn. „Krasnobród”, którego istotą był zakup pojazdu do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Spośród kilkunastu podmiotów rotariańskich z różnych stron świata, z którymi prowadziliśmy żmudne rozmowy o współpracy, ostatecznie do projektu przystąpiły (oprócz nas) 3: Dystrykt 1660 z Paryża, nasz partnerski RC Oak Ridge Sunset z Tennessee USA i indywidualnie Ursula Iwanowski z RC Pullheim z Niemiec. 

Zakupiliśmy znakomity pojazd Ford Transit Connect i dzisiaj (10 grudnia) został on przekazany tym cierpiącym ludziom. Radości nie było końca. 

IMAGINE ROTARY!

Wszystkim, którzy wzięli w tym udział serdecznie dziękuję.
Mateo

Projekt Krasnobrod 1

Projekt Krasnobrod 2

 

Projekt Krasnobrod 3

 

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo