Partnerstwo klubowe i nie tylko...

Sebastian Bialach

Guest Speakerem poniedziałkowego (26.09.2022) spotkania klubowego w Grand Hotelu „Lublinianka” miał być Sebastian Białach - dziennikarz Onet Wiadomości od 2016 r., zgłębiający tajniki polityki krajowej i lokalnego samorządu. Miłośnik ciężkiej muzyki, książek i gier. Wierny kibic Realu Madryt. Laureat nagrody za „Najlepszy artykuł prasowy w mediach Lubelszczyzny roku 2018”. Nominowany do nagrody Grand Press za dziennikarstwo śledcze. Jeden ze współautorów książki Smoleńsk. 96 wspomnień. Wcześniej współpracował m.in. z Faktami TVN i TVN24.
Jednak obowiązki służbowe zmusiły redaktora do przełożenia spotkania w innym terminie.

Natomiast z zainteresowaniem wszyscy wysłuchali informacji Macieja Karczmarczuka o rozwijającym się partnerstwie klubowym jakie Mateo nawiązał podczas udziału w Konwencji Rotary International w Houstom (USA) w czerwcu br.
Dla przykładu podaję treść maili, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie:

Koleżanki i Koledzy
Partnerstwo naszego Klubu i Rotary Club Oak Ridge Sunset (D-6780) z Tennessee (USA) stało się faktem. Poniżej e-mail Prezydenta Chase’a Brown’a informujący, że idea partnerstwa jaki jego założenia programowe zostały entuzjastycznie przyjęte na zebraniu Zarządu w ubiegły poniedziałek i stało się faktem z dniem wzajemnego poinformowania się. /…/ Pierwsze konkretne kroki zostały już podjęte o czym będziemy na bieżąco informować na zebraniach naszego Klubu.
Pozdrawiam
Łukasz Walczak
Prezydent
From: Chase Brown
Sent: Wednesday, September 21, 2022 2:58 PM
To: Mateo Karczmarczuk ; USA Catherine Colby Oak Ridge
Cc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Prezydent RC Łukasz Walczak ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Subject: RE: Partnerships

Mateo, at our Board Meeting on Monday night, our Club leadership enthusiastically voted “Yes” to accept your Club’s proposal to establish partnership with Rotary Club Lublin Centrum and Rotary Club of Oak Ridge Sunset. We are honored to serve Rotary in conjunction with your Club and look forward to the exciting possibilities our connection can achieve. We are a small Club with Members who have a positive outlook on life, wonderful ideas for service, and a desire for new friendships. Maybe we can initiate a zoom meeting in the coming days so our Members can introduce themselves to each other and share something about their family, work, or community. Friends, Chase

Rotary Club of Oak Ridge Sunset
D-6780 Tennessee, USA
President Chase Brown

Mateo, na naszym spotkaniu zarządu w poniedziałek wieczorem, kierownictwo naszego klubu entuzjastycznie zagłosowało na "Tak", aby zaakceptować propozycję klubu dotyczącą nawiązania współpracy z Rotary Club Lublin Centrum i Rotary Club of Oak Ridge Sunset. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy służyć Rotary w połączeniu z Twoim Klubem i czekamy na ekscytujące możliwości, jakie może osiągnąć nasze połączenie. Jesteśmy małym Klubem z członkami, którzy mają pozytywne spojrzenie na życie, wspaniałe pomysły na służbę i pragnienie nowych przyjaźni. Być może uda nam się zainicjować spotkanie zoom w nadchodzących dniach, aby nasi członkowie mogli przedstawić się sobie nawzajem i podzielić się czymś o swojej rodzinie, pracy lub społeczności.
Przyjaciele, Chase

 

Miłą niespodziankę sprawił nam Jakub Wieczorek, który tego dnia stawił się na zebraniu klubowym z Jego prawie całą rotariańską rodziną w składzie:
- Patrycja Wieczorek – małżonka Jakuba, czł. naszego Klubu
- Helena Wieczorek (najmłodsza córka)
- Luz Elvira Bastar Muniz – host córka, która przyjechała z Meksyku w ramach wymiany młodzieżowej organizowanej przez RI.

 Obraz1

 

Obraz2

 

Obraz3

Zdjęcia: J. Telenga
SJD

Kontakt z autorem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Adres:

Krakowskie Przedmieście 56
Lublin  20-002
Polska / POLAND

Telefon:

http://www.rotary.lublin.pl

E-mail:

lublincentrum@rotary.org.pl

Zobacz nas na Facebook
Image