O społeczeństwie trzeciego wieku

Maciag Pazik

29 listopada br. gościem poniedziałkowego spotkania klubowego była Anna Maciąg-Pazik, od 2014 r. wiceprezes Fundacji Aktywności Obywatelskiej w Lublinie.

Socjolog z wykształcenia i zamiłowania. Od ponad 10 lat jej pasją jest pisanie i realizowanie projektów dotyczących problematyki starzenia się społeczeństwa w wymiarze społecznym. Rozmawialiśmy o byciu młodym duchowo, o aktywności społecznej i szansach, które daje Internet w dobrych relacjach ze światem. Współtwórczyni Fundacji i jej sukcesu.

Pani Anna przedstawiła m.in. nowy projekt Fundacji Aktywności Obywatelskiej pod nazwą „Osobom starszym – wsparcie i szacunek”. Omówiła działania dla uczestników, m.in. warsztaty pt. Akademia Bezpieczeństwa Osób Starszych czy udzielanie systematycznej pomocy sąsiedzkiej jednej osobie z sąsiedztwa od lipca do listopada. Pani Anna Maciąg-Pazik jest koordynatorką ww. projektu. Nowością w projekcie jest planowanie i realizacja pomocy na rzecz starszego sąsiada zgodnie z „Dzienniczkiem Pomocy Sąsiedzkiej”.

 Poza projektami uwielbia morze, piesze wędrówki, rowerowe wycieczki i... powroty do domu. Bardzo interesująca osoba.

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo