Z przyjacielską wizytą w RC Opatów

J Telenga w Opatowie A


W dniu 26 czerwca 2021 roku staraniem RC Kielce wraz z lokalnymi władzami, w Opatowie, w Winnicy Wioletty i Grzegorza Brzostowiczów, miało miejsce wydarzenie, godne do wpisania na stałe do harmonogramu oficjalnych uroczystości dystryktalnych. Noc Świętojańska w Opatowie, bo tak nazwano to wydarzenie, to inauguracja Klubu Satelitarnego RC Opatów, to wielka akcja dobroczynna na rzecz podopiecznych Siostry Małgorzaty Chmielewskiej i jej Fundacji „Chleb Życia”.
Było grillowanie, muzyka w wykonaniu zespołu złożonego z podopiecznych Siostry Chmielewskiej, zbiórka datków, testowanie różnych gatunków polskich win zaprezentowane przez właścicieli winnicy, no i aukcja!
Aukcja obrazu autorstwa Adama Hanuszkiewicza (nominowany na I prezydenta RC Opatów) z dodatkiem – kilka koszy win, sadzonek winogron, od Państwa Brzostowiczów,
Nad całością czuwał Mariusz Jabłoński z RC Kielce. Czuwał to skromnie powiedziane…… zebrano i podarowano ok 25 000 zł!
W części oficjalnej Prezydent elekt Adam Hanuszkiewicz odczytał list z Biura Strefy RI w Zurichu, powołujący RC Opatów.
Mariusz Jabłoński zaprosił na spotkanie członków Komitetów Międzykrajowych ICC Polska-Izrael. Jako członek tego Komitetu pozwoliłem sobie podarować na ręce Mariusza i Adama symbole rotariańskie.
Wieczorem wszyscy uczestniczy poszli nad Zalew, gdzie zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej, puszczano wianki
Jacek Telenga, RC Lublin
Fot. Anna i Jacek Telenga

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo