Z wizytą u Marszałka

Przed 10 laty zapadła decyzja, że w centrum Lublina, przy ul.Artura Grottgera, zbudowana zostanie siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, zaś po sąsiedzku powstanie Lubelskie Centrum Konferencyjne. Przed kilkoma miesiącami obydwa obiekty przekazane zostały do użytku i rozpoczęło się ich urządzanie przez użytkowników.
Niezwykle efektowne architektonicznie bryły, współgrające ze znajdującym się obok Centrum Spotkania Kultur, budziły od początku żywe zainteresowanie lublinian. Dlatego też z sympatią członkowie RC Lublin Centrum przyjęli zaproszenie do odwiedzin wystosowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego.
Wizyta w supernowoczesnym biurowcu oraz centrum konferencyjnym zrobiła – na bywałych przecież w świecie -- rotarianach duże wrażenie. Chyba najbardziej widok z tarasu znajdującego się na ostatnim piętrze, na panoramę Lublina.
Była też okazja do rozmów z panem Marszałkiem na temat kondycji lubelskiej gospodarki, w czym pomocną okazała się informacja zastępczyni dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej, Doroty Skwarek, będąca kompetentną próba określenia miejsca Lubelszczyzny na gospodarczej mapie kraju i Unii Europejskiej.
Zbigniew Miazga

Adres do korespondencji:
20-327 Lublin, ul. Wrońska 2
Polska / POLAND
Tel. kontaktowy:
Wojciech Bober tel. +48 575 077 116
sms,WhatsApp

Zobacz nas na Facebook   Facebook logo