Peace Shelter (Schronisko Pokoju)

Rotary Club Lublin Centrum  realizuje z powodzeniem swój sztandarowy  projekt humanitarny -„Peace Shelter”. Miejsce długofalowego schronienia dla uchodźców wojennych – samotnych matek z dziećmi pochodzących z objętych wojną terenów wschodniej i południowej Ukrainy (Donbas, Zaporoże itp.). Jesteśmy na finiszu, a realny plan zakłada przekazanie  tego zmodernizowanego obiektu użytkownikom w pierwszej połowie grudnia. Bedzie to dla nich najlepszy prezent gwiazdkowy.

Miejsce: Dom katechetyczny Kongregacji Sióstr św. Anny w Brzuchowicach k. Lwowa.

Istota projektu to remont zrujnowanego dachu i przemarzających ścian tego domu katechetycznego. Wyposażenie w sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt do edukacji młodych ludzi i urządzenie pomieszczeń.

Docelowa wartość projektu 60 tysięcy USD.

Nasi partnerzy, których pozyskaliśmy do realizacji tego projektu to:

Rotary Club Saco Bay Sunset D-7780 (Maine) USA; organizacja charytatywna  Kirche-in-Not  z Niemiec; Rotary Club Lancaster Loyne (UK); Rotary Club Soveraign Harbour (UK);  Rotary Club Ukraine Unity Lviv; Rotary Club Lviv; Pracownia Projektowo-Plastyczna Bogumił Kołcz (generalny wykonawca).

Całość projektu koordynuje z powodzeniem Mateo Karczmarczuk

Załączone zdjęcia przedstawiają chronologiczny postęp prac i siostrę Weronikę ze swoimi podopiecznymi.

Peace Shelter A

Peace Shelter B