Polska - Tunezja

16 maja 2022 r. Gościem naszego cotygodniowego spotkania rotariańskiego byli:

Fredj i Sylwia AZIZ

z Dystryktu 9010

RC Kairouan les Aghlabides-Tunisie

ROTARY Polska Tunezja image2

ROTARY Polska Tunezja image3

Nasi Goście o sobie:

„Jesteśmy z RC Kairouan  les Aghlabides w Tunezji, District 9010 (w skład którego wchodzą: Algeria, Maroko, Mauretania i Tunezja).

Nasz klub istnieje od 15 lat.  Fredj Aziz  jest prezydentem - założycielem klubu.

4 lata temu z naszej inicjatywy powstał Komitet Międzykrajowy, a prezydentem sekcji: Polska - Tunezja jest Fredj Aziz. Na 2022 rok został mianowany sekretarzem dystryktu.

Fredj Aziz jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, dr n. med., specjalizacja: ginekologia i położnictwo. Był ordynatorem  w Szpitalu Wojewódzkim w Kairouanie, obecnie pracuje w klinice prywatnej. Od czterech lat pełni funkcję Konsula Honorowego RP w Sousse Tunezja.

Sylwia Aziz – Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, mgr etnografii.

Jestem past prezydentem klubu; sekretarzem Komitetu Międzykrajowego sekcji Tunezja-Polska.

ROTARY Polska Tunezja image4

/sjd/