Prof. dr hab. n. med. Wojciech Kustrzycki – guest speakerem 8 marca 2021 r.

W KustrzyckiProf. dr hab. n. med. Wojciech Kustrzycki
- kierownik Kliniki Chirurgii Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (do 2016 r.).
Ur. 4 marca 1957 r. we Wrocławiu. Kształcił się w Niemczech i Austrii. Syn prof. Anatola Kustrzyckiego – współtwórcy wrocławskiej kardiologii.
Konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiochirurgii; pracownik Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET Sp. z o.o. we Wrocławiu; członek Zarządu Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; członek Rady Naukowej Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej we Wrocławiu.
Członek ROTARY Club Wrocław od 2001 r. W latach 2005/06 pełnił funkcję Prezydenta Klubu: dzisiaj – prezydent elekt 2021/22, b. członek Komitetu Polska – Niemcy, aktualnie Komitetu Polska – Szwajcaria.
Tematem spotkania była historia przekształcenia Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET w szpital cowidowy (24 łóżka), przeszkolenie kadry medyczno-pielęgniarskiej, jego działalność w okresie pandemii, sytuacje stresowe personelu; jak wygląda codzienna praca szpitala, objawy chorobowe, diagnostyka obrazowa, leczenie niewydolności oddechowej, stosowanie terapii tlenowej.
/sjd/

W Kustrzycki 1