9 stycznia 2017 r. Guest Speakerem Klubu była dr Elżbieta Sawa-Czajka

Czajka

Politolog, specjalność naukowa bezpieczeństwo międzynarodowe; zainteresowania: obszar postradziecki w polityce międzynarodowej, polityka społeczna, badania feminologiczne. Od 1997 r. współpracuje z sektorem niepublicznego szkolnictwa wyższego. Organizatorka m. in. Polsko-Rosyjskiej Szkoły Dziennikarstwa Międzynarodowego (Toruń 2006), międzynarodowych konferencji naukowych, m .in. Imperium – Związek – Federacja. Ciągłość i zmiany w polityce oraz życiu społecznym Rosji (Warszawa 2015); Współczesne konflikty – źródła i aspekty globalne, międzynarodowe, regionalne, lokalne (Warszawa 2016), a także przedsięwzięć popularyzujących naukę. Współzałożycielka i ekspert fundacji Europejskie Centrum Inicjatyw Transgranicznych. Autorka książek, artykułów naukowych i komentarzy politycznych.

Fot. Anna Małczyńska