Jubileuszowa msza w Rzymie

Prawie 9000 Rotarian z 80 krajów świata uczestniczyło 30 kwietnia w jubileuszowej mszy dla Rotarian celebrowanej przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka na Placu Św. Piotra w Rzymie. Z Polski także pojechało wielu członków klubów oraz ich przyjaciół m. in. z Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Jeleniej Góry, Olsztyna, Grudziądza, Elbląga. Każdy z nas spotkanie z Papieżem Franciszkiem przeżył na swój sposób. Z pewnością pozostanie ono na długo w naszej pamięci. Podczas swojego przesłania dla osób zgromadzonych na Placu Św. Piotra, Papież Franciszek mówił o współczuciu, integracji i służbie ludzkości. Wzywał zgromadzonych aby budować kulturę pokoju, bezpieczeństwa i solidarności na całym świecie. W sobotę wieczorem podczas uroczystej ceremonii zamknięcia jubileuszowych obchodów, podczas koncertu organowego w Bazylice di Santa Maria degli Angeli – Prezydent Rotary International Ravi Ravindran podkreślał, że był to dla niego wielki zaszczyt spotkania z Jego Świętobliwością Papieżem Franciszkiem, który podziękował Rotarianom za ich starania na rzecz zakończenia Polio, zwracając uwagę na znaczenie kontynuowania kampanii szczepień.

Dorota Wcisła RC Elbląg Centrum